Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi

10 lat Soundedit – dekada pod znakiem "Człowieka ze Złotym Uchem"

dodano: 02.07.2018
drukujpoleć znajomemu

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit rozpocznie się w łódzkim Klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) w czwartek 25 października i będzie trwała cztery dni.

Organizatorzy zadbali o wyjątkowe koncerty, rozbudowany program warsztatów i spotkań oraz moc dodatkowych atrakcji. W tym roku nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” odbierze trójka artystów z trzech zupełnie różnych światów. Łączy ich jednak wspólny mianownik – miłość do muzyki.

Katarzyna Nosowska jest pierwszą kobietą w historii Festiwalu, która podczas uroczystej Gali otrzyma statuetkę „Człowieka ze Złotym Uchem”. Nagroda trafi do rąk artystki w uznaniu za „szczególne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej oraz kunszt słowa”. Statuetkę otrzyma także słynny producent Giorgio Moroder za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej”. Ostatnim z nagrodzonych będzie Andrzej Korzyński. Kompozytorowi „Człowieka ze Złotym Uchem” został przyznany w uznaniu za „wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.

https://www.youtube.com/watch?v=nW43cYdk7AU

Koncertowa przygoda rozpocznie się w Łodzi w czwartek 25 października. Na scenie Klubu Wytwórnia o godz. 19:00 pojawią się absolutni pionierzy gatunku ambient house, czyli zespół The Orb. Alex Paterson oraz Jimmy Cauty poprzedzą występ jednego z najbardziej znanych brytyjskich duetów, który porusza się w nurcie muzyki elektronicznej – formacji Orbital. Podczas aftertparty tego dnia w ramach cyklu Echo Studio koncert zagra Reni Jusis.

- Zajmujemy się dźwiękiem i poprawianiem jakości tego, co słyszymy. Zwracamy uwagę na to, jak wyprodukowana jest muzyka i jakiej muzyki będziemy słuchać. To wszystko przecież jest rolą producenta muzycznego, dlatego też całe założenie Soundedit nigdy się nie zmieni, choć przez te dziesięć lat dokładaliśmy do wydarzenia różne elementy, w sposób zupełnie naturalny. Bardzo cieszą mnie takie rzeczy, jak dodatki wizualne, wystawy (m.in. okładek płyt), tematyka filmowa, tematyka praw autorskich i wiele innych. To wszystko będzie się rozwijać w drugiej dekadzie Festiwalu – mówi Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.

W piątek 26 października w Klubie Wytwórnia koncertowy wieczór rozpocznie grupa The Opposition. Legenda zimnej fali w Łodzi zaprezentuje m.in. materiał z najnowszej płyty – „Somewhere in Between”. Będzie to pierwszy koncert zespołu w Polsce od ponad 25 lat! Następnie na scenie pojawią się pionierzy trip-hopu – formacja Morcheeba. Specyficzne brzmienie zespołu było w latach 90. tak wyraziste i unikatowe, że natychmiast stało się powszechnie znane. Morcheeba podczas koncertu przypomni publiczności swoje największe przeboje, jak i przedstawi kilka utworów z nowego wydawnictwa. Podczas piątkowego afterparty na małej scenie Wytwórni wystąpią zespoły: 19 Wiosen i Bielizna.

https://www.youtube.com/watch?v=knJCjwZFTgw

Trzeciego dnia Festiwalu Soundedit, w sobotę 26 października o godz. 19:00 swoją wersję popu przedstawi utalentowana Mery Spolsky. Po niej na scenie pojawi się finalista tegorocznego Soundedit Spotlight organizowanego razem z Radiem Łódź. O 20:30 rozpocznie się jubileuszowa Gala wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Bezpośrednio po gali koncert zagra Katarzyna Nosowska, promując swój nowy album „Basta”. Wraz z nią na scenie pojawi się Smolik – laureat nagrody Soundedit w 2010 r. Po godz. 22.00 rozpocznie się występ kolejnego z laureatów, pioniera nurtu disco – Giorgio Morodera. Koncertową sobotę podsumuje Andy Votel występując z projektem „Kleksploitation”, czyli autorską wersją psychodelicznych partytur dla kultowej trylogii „Pana Kleksa”.

Ostatni dzień Soundedit – niedziela 27 października to tym razem ukłon w stronę młodszej publiczności oraz uhonorowanie twórczości Andrzeja Korzyńskiego. O godz. 10:00 rozpocznie się w Wytwórni darmowy „Poranek z Panem Kleksem”. Odbędą się warsztaty z budowania instrumentów i poszukiwania dźwięków. O godz. 11:00 dziecięcy zespół The Recyklofons zagra koncert złożony z utworów Andrzeja Korzyńskiego. Poranek zamknie projekcja filmu „Akademia Pana Kleksa”. Tego samego dnia o godz. 18:00 rozpocznie się „Wieczór z Korzyńskim”. W programie: projekcja filmu dokumentalnego „Andrzej Korzyński – Zagubiony diament”, spotkanie z Andrzejem Korzyńskim i Grzegorzem Brzozowiczem oraz koncert – Filip Siejka Band gra Korzyńskiego. Program koncertu w większości składać się będzie z kompozycji do filmów Andrzeja Żuławskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=zhl-Cs1-sG4

Soundedit to od wielu lat nie tylko koncerty. Organizatorzy zadbali w tym roku o najbardziej rozbudowany program warsztatów w historii festiwalu. Warsztaty rozpoczną się w czwartek 25 października w Radiu Łódź i potrwają do soboty, goszcząc także w salach Hotelu Hilton oraz Klubie Wytwórnia. Szczegółowy program warsztatów znajduje się na stronie https://soundedit.pl/program/

W ramach festiwalowych atrakcji otwarta zostanie również wystawa prac Jo Mirowskiego. Będzie to wybrany przez artystę przegląd okładek, reklam, koncepcji i grafik, które Jo zaprojektował podczas swojej długiej i błyskotliwej kariery. Wernisaż wystawy pt. „Hej, hej to tylko rock‘n’roll!” odbędzie się w piątek, 26 października 2018 r. o godz. 17.00 w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Tak jak w poprzednich latach, w ramach cyklu Soundedit Spotlight, który jest wspólnym dziełem Festiwalu i Radia Łódź, organizowana jest seria mini koncertów prezentujących nowe, ciekawe projekty muzyczne. Koncerty są transmitowane na żywo na antenie Radia. Zwycięzca wystąpi podczas Festiwalu Soundedit.

Festiwal Soundedit od dziesięciu lat doskonale funkcjonuje przede wszystkim dzięki wsparciu partnerów medialnych, technologicznych i innych współorganizatorów. Jubileuszowa edycja jest okazją do nawiązania nowych znajomości, dzięki którym łódzkie wydarzenie może się rozwijać. W tym roku do partnerów Soundedit dołączyli m.in.: szczeciński Festiwal MDF, Politechnika Łódzka, Yamaha czy Samsung.

Karnety na Festiwal Soundedit, obejmujące dni: czwartek, piątek, sobotę i niedzielę (25-28.10.2018 r.) w cenie 230 pln można nabyć na stronach: ticketmaster.pl, bilety24.pl i biletomat.pl. Bilety na poszczególne dni (czwartek, piątek, sobota) kosztują 110 pln, niedziela – 35 pln. Karnety i bilety można nabyć również w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, (bilety@wytwornia.pl) oraz w sieci salonów: Empik, Media Markt, Saturn.

Choć to już dekada spotkań z wieloma wyjątkowymi artystami i ich twórczością, hasło Festiwalu pozostaje ciągle takie samo: I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 10. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Szczegółowy program koncertów i warsztatów znajduje się na stronie https://soundedit.pl/program/

Źródło: mat. pras. Soundedit

Zdjęcia:
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedit
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedit
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedit
Źródło: mat. pras. Soundedi

Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedit
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedit
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedit
Źródło: mat. pras. Soundedi

Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedit
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedit
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedi
Źródło: mat. pras. Soundedit
Źródło: mat. pras. SoundediDodaj swój komentarz


Nick lub imię:

Komentarz:
Przepisz kod z obrazka:
Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Opublikuj


Brak komentarzy
kalendarium imprez
<<     Sierpień, 2019     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

01.08.2019

31.08.2019
Wystawa żywych motyli w łódzkiej Palmiarni
05.07.2019

31.08.2019
Przeczytaj i podaj dalej. Wakacyjny bookcrossing w Ogrodzie Botanicznym
02.07.2019

31.08.2019
Wystawa muszli morskich w Palmiarni
25.06.2019

31.08.2019
Wystawa fotograficzna ,,Góry” autorstwa Zbyszka Łuczaka w Łodzi
10.05.2019

01.09.2019
Wystawa ,,Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje” w Pałacu Herbsta
15.06.2019

15.09.2019
„Sobiescy i Radziwiłłowie. Strażnicy Wizerunku Maryjnego”
06.06.2019

15.09.2019
Wystawa ,,Łódź Kaliska. Parada wieszczów” w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi
12.06.2019

29.09.2019
Wystawa ,,Ekspresje Wolności. Bunt i Jung Idysz” w Muzeum Miasta Łodzi
28.06.2019

13.10.2019
Wystawa ,,Studium Posłuszeństwa” w Muzeum Sztuki MS1 w Łodzi
31.05.2019

13.11.2019
Wystawa ,,4 czerwca 1989 – Wybraliśmy Wolność!”

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.translateria.pl
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
katalog turystyczny 2015