Noc Spadających Gwiazd w Ogrodzie Botanicznym.

Dodano: 06.08.2019

Obserwacje astronomiczne w Ogrodzie Botanicznym, Łódź ul. Krzemieniecka 36/38, 13.08, godz. 21.00-01.00.

Źródło : https://www.facebo
Źródło : https://www.facebo

Zielona Łódź, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne przy ul. Pomorskiej 16 oraz Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii zapraszają na "Noc Spadających Gwiazd w Ogrodzie Botanicznym"

Przewidywane maksimum zjawiska przypada w tym roku we wtorek 13 sierpnia, dlatego też wszystkich zainteresowanych do wspólnego wypatrywania meteorów zapraszamy we wtorek 13 sierpnia po godz. 21:00 do Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Tego dnia wyjątkowo kasy biletowe od ulicy Krzemienieckiej oraz od ul. Retkińskiej będą czynne dłużej, do godz. 23.30.

Bilety wstępu do Ogrodu kosztują 4 i 8 zł, PŁATNOŚĆ WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ.

Przewidujemy, że obserwacje potrwają do godziny 1 w nocy.

Organizatorzy zapewniają profesjonalne prowadzenie obserwacji perseidów. Pracownicy Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi i miłośnicy astronomii swoimi opowieściami i fachowymi komentarzami stworzą atmosferę tajemniczości i fascynacji gwiazdami. I tylko wtedy spełnią się wszystkim życzenia i te małe i te duże. Trzeba tylko w to mocno wierzyć

Obserwacje meteorów należą do najprostszych w astronomii, nie wymagają sprzętu astronomicznego. Wystarczy skierować wzrok w stronę nieba. Dla wygody i uniknięcia bólu karku należy położyć się na ziemi, kocu, śpiworze lub leżaku i cierpliwie wpatrywać w niebo.  Oczywiście ilość zaobserwowanych „gwiazd” będzie uzależniona od warunków pogodowych.

W podziwianiu roju meteorów w tym roku będzie przeszkadzał również Księżyc, oświetlony w ponad 93% - zbliża się do pełni. Będzie rozświetlał zatem niebo południowe, a zajdzie dopiero po północy (po godz. 2).

Źródło :
https://www.facebook.com/events/664211807376706/?notif_t=event_calendar_create¬if_id=1565119259782412