Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi

Piotrkowska kameralnie 2018 - 2 edycja spotkań z muzyką na Piotrkowskiej

dodano: 31.07.2018
drukujpoleć znajomemu

Pasaż Rubinsteina to doskonałe miejsce na małe formy kameralne z muzyką klasyczną, autorską, smooth i dancing. Zapraszamy do Pasażu Rubinsteina 01.08.2018 o godz. 20:00

Pasaż Rubinsteina to doskonałe miejsce na małe formy kameralne z muzyką klasyczną, autorską, smooth i dancing. Zeszłoroczna edycja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem wśród mieszkańców Łodzi i zdecydowanie można powiedzieć, że odniosła sukces. W tym roku organizatorzy zaplanowali większa liczbę koncertów, bo aż 11 z bardzo ciekawym i starannie dobranym repertuarem. Wstęp wolny.

20 czerwca 2018

 • Big Band „ Fabryka Wełny” to inicjatywa muzyków z województwa łódzkiego, którzy założyli dużą orkiestrę rozrywkową. Siedzibą zespołu jest hotel „Fabryka Wełny” w Pabianicach.
  Wraz z zespołem występują również znani wokaliści i instrumentaliści.
  Repertuar Big Bandu to przede wszystkim muzyka swingowa. Staramy się, żeby nasi słuchacze mogli usłyszeć „na żywo” muzykę ze „złotej ery jazzu” z połowy ubiegłego wieku, kiedy to grały słynne orkiestry Glenny Millera, Benny Goodmana, czy Duka Ellingtona.  W naszym repertuarze nie brakuje również klasycznej muzyki tanecznej w oryginalnych aranżacjach, którą tak rzadko wykonuje się na dzisiejszych balach i przyjęciach. Na naszych koncertach można również usłyszeć transkrypcje utworów klasycznych (Peer Gynt) oraz klasyczne marsze J. Sousy, do dzisiaj z powodzeniem grane przez duże orkiestry jazzowe. Wykonujemy też kompozycje własne.

 27 czerwca 2018            

 • Di Galitzyaner Klezmorim – trio klezmerskie z Krakowa.
  Powstało w 1996 roku, założone przez studentów Akademii Muzycznej, w obecnym składzie działa od 1998 roku. Trio tworzy własne aranżacje tradycyjnych tematów klezmerskich. Brzmienie trio zapewnia klarnecistka Mariola Śpiewak, która gra na tym instrumencie solistycznie, towarzyszą jej Grzegorz Śpiewak na akordeonie i Rafał Seweryniak na kontrabasie.

4 lipca 2017

 • Ola Borkiewicz & Dawid Kwieciński - młodzi soliści łódzkich scen. Największe przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalu
 • Aleksandra Borkiewicz Sopran Ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na wydziale wokalno - aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Urszuli Kryger i dr Bernadetty Grabias. W roku 2015 debiutowała na deskach Opery Narodowej rolą Basi w spektaklu „Cud, czyli Krakowiaki i Górale” J. Stefaniego. Laureatka XVI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari - wyróżnienie za najlepsze wykonanie polskiej pieśni oraz VI Konkursu Wokalnego w Mławie - wyróżnienie i nagroda specjalna. Półfinalistka 4 edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu wokalnego „Grand Prix del’Opera” w Bukareszcie oraz laureatka nagrody specjalnej dla najlepszej koloratury na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy”.
 • Dawid Kwieciński  ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi  w klasie profesora Krzysztofa Bednarka. Szkolił się  u wspaniałych śpiewaków operowych takich jak Włodzimierz Zalewski , Udo Reinemann, czy Claudia Visca. W kwietniu 2014 roku zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w Cyruliku Sewilskim Rossiniego. W swoim dorobku artystycznym ma jeszcze partie: Młodego Cygana w operze Aleko Rachmaninowa, Ottokara w Baronie cygańskim Straussa, Freddiego Eynsford-Hill  w musicalu My Fair Lady Fredericka Loewe. W sezonie 2015/2016 wystąpił na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w Don Giovannim  Wolfganga Amadeusza Mozarta w roli Don Ottavia oraz w operze La Traviata Giuseppe Verdiego jako Gaston. Brał udział również w światowej prapremierze „Złote Runo” Aleksandra Tansmana jako Don Toribe. Współpracuje z dyrygentami jak: Bassem Akiki, Michał Kocimski, Tadeusz Kozłowski, Łukasz Browicz, Wojciech Rodek, Ewa Michnik, Piotr Wajrak i wiele innych. Aktualnie współpracuje z łódzkim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Wielkim w Łodzi.

11 lipca 2017                  

 • Waldek Gołębski & Serczyk Trio - trębacz, kompozytor, aranżer. Pod koniec lat 80-tych został laureatem międzynarodowego festiwalu jazzowego Jazz Juniors. Pierwsze szlify i tajniki gry na trąbce odebrał od Henryka Majewskiego. Ostatecznie porzucił ten instrument na rzecz elektroniki grając na syntezatorze analogowym Akai EWV 2000 z bardzo rzadkim, prawdopodobnie jedynym w Polsce egzemplarzem kontrolera EVI 1000 (trąbkowa wersja) z 1987 roku. Obecnie gra na EWI 4000s, z którego uczynił swój główny instrument.

18 lipca 2017

 • Virtuoso Quartet - to bydgoskie, energetyczne perpetuum mobile zbudowane z: Michał Kwaśniak, Przemysław Nawrocki, Karol Piechowiak, Jan Przytuła.
  Virtuoso to bogactwo doświadczeń, długoletnia współpraca, a przede wszystkim tożsamość temperamentów. Zadaniem zespołu jest dostarczać emocji na najwyższym poziomie artystycznym, nierzadko okraszonych dużą dawką humoru. Kwartet bierze udział w wielu prestiżowych projektach zarówno klasycznych, jak i rozrywkowych, grając z gwiazdami polskiej sceny. Tworzą projekty z wybitnymi, międzynarodowymi artystami. Występy Virtuoso wzbudzają zachwyt wśród słuchaczy i uznanie recenzentów.  

25 lipca 2017                  

 • Elżbieta Adamiak z zespołem - piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego. Nagrała siedem płyt, z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem.
  Zespół w składzie: Piotr Goljat – fortepian, śpiew
  Sebastian Ruciński – gitara
  Piotr Górka – kontrabas

1 sierpnia 2017

 • Piotr Rogósz z zespołem - Debiut sceniczny dojrzałego faceta. Piosenka autorska.
  Piotr Rogósz - Autor piosenek, które wykonuje z towarzyszeniem łódzkich muzyków. Debiutuje na scenie muzycznej jako człowiek dojrzały i w pełni świadomy tego co chce powiedzieć. Traktuje muzykę jako sposób na przekazanie tego co ważne. W tekstach ukrywa różne znaczenia i wnioski płynące z doświadczenia zdobytego w życiu. Towarzyszący mu muzycy budują klimat, dający czas na przemyślenie, ale też chwilami potrafią porwać publiczność do tańca i beztroskiej zabawy. Nie ma w Łodzi lepszego miejsca na autorską piosenkę jak ulica Piotrkowska. Tutaj ludzie poznają się i rozstają, tutaj rozmawiają o życiu, o domu, o upływającym czasie. Tu jest radość i łzy, samotność, wściekłość i szczęście – wszystko! Jak w piosenkach Piotra, który od 50 lat mieszka się w Łodzi i jest częścią tego miasta. Pietryna jest idealnym miejscem do pierwszego muzycznego spotkania z przyjaciółmi i łódzką publicznością.

8 sierpnia 2017

 • Piotr Kułakowski Quartet
  Critical Level, nowy projekt Piotra Kułakowskiego, jednego z najlepszych kontrabasistów młodego pokolenia, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego w Katowicach, powstały we współpracy ze znakomitymi muzykami instrumentalistami, związanymi z jazzową sceną trójmiasta! 
  W składzie:
  Roman Ślefarski - perkusja
  Artur Jurek - pianino
  Emil Miszk - trąbka
  Piotr Kułakowski - kontrabas

15 sierpnia 2017

 • Dixie Friends - zespół powstał w 1999 roku i gramy do dzisiaj. Sama śmietanka - mówią niektórzy, a ci co zazdroszczą przestali się już w ogóle odzywać. Cieszymy się z tego, bo to komfortowa sytuacja... Każdy z nas gra bądź grał w wielu innych projektach i zespołach (m.in. Varius Manx, Spooko, Ich Troje, Kat, Clostelkeller, Rezerwat, Michał Urbaniak, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rosiewicz, Alex Band, Orkiestra Zbigniewa Górnego itp...), ale jednak Dixie Friends to coś zupełnie innego, na swój sposób jedynego. Mając tak "mocny" skład gramy wszędzie i dla wszystkich.

22 sierpnia 2017

 • Bogna Band - zespół, który tworzy sześcioro muzyków na stałe związanych z łódzkimi instytucjami kulturalnymi m.in. Filharmonią Łódzką czy Teatrem Wielkim w Łodzi, prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową od trzech lat. Występuje zarówno z projektami muzyki instrumentalnej, jak i towarzysząc znakomitym wokalistom. Repertuar jakim dysponuje jest bardzo rozległy - utwory sakralne, operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni patriotyczne, kolędy, jak również kompozycje muzyki popularnej. Zespół działa pod kierownictwem Bogny Dulińskiej - pianistki związanej z Akademią Muzyczną w Łodzi, natomiast aranży dokonuje klarnecistka i kompozytorka, Zuzanna Niedzielak. Bogna Band to nie tylko gwarancja wysokiego poziomu artystycznego, to również przemyślana stylizacja pod kątem prezencji, no i wspaniała energia płynąca z pasji do muzyki.

29 sierpnia 2017

 • White Boat Orchestra
  Dancing na Piotrkowskiej
  Formacja White Boat Orchestra powstała w 2004 roku. Składa się z ośmiu muzyków: cztero-osobowej sekcji rytmicznej (fortepian, gitara, gitara basowa, perkusja) oraz czterech instrumentów dętych (saxofony – altowy i tenorowy, trąbka, puzon). Układ ten pozwala na wierne odtworzenie brzmienia największych big-bandów i orkiestr tanecznych drugiej połowy XX-go wieku.

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń i Q4Q Tomasz Gołębiewski Impresariat Artystyczny
Więcej informacji na stronie organizatora.

Czas i miejsce:
20 czerwca (środa) - 29 sierpnia (środa) 2018
Każda środa od godz. 20.00
Pasaż Rubinsteina

źródło: https://uml.lodz.pl/kalendarz/wydarzenie/piotrkowska-kameralnie-2018-2edycja-spotkan-zmuzyka-na-piotrkowskiej-id20889/2018/08/1/

Zdjęcia:
Grafika promująca wydarzenie:
Grafika promująca wydarzenie: "Piotrkowska kameralnie 2018 - 2 edycja spotkań z muzyką na Piotrkowskiej" , mat. pras. ŁCW
Grafika promująca wydarzenie:


Dodaj swój komentarz


Nick lub imię:

Komentarz:
Przepisz kod z obrazka:
Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Opublikuj


Brak komentarzy
kalendarium imprez
<<     Czerwiec, 2019     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najbliższe wydarzenia

15.06.2019

26.06.2019
Wystawa ,,Eko-plastik” w Muzeum Fabryki w Łodzi
13.06.2019

30.06.2019
Fotofestiwal w Łodzi
13.06.2019

30.06.2019
„Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi”
01.06.2019

30.06.2019
Wystawa fotografii pt. ,,Dziecko w kadrze” w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie
17.05.2019

30.06.2019
Wystawa ,,Poruszenie” w Muzeum Sztuki 1 w Łodzi
14.05.2019

30.06.2019
Wystawa ,,W oparach rtęci i Belladony” w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim
07.06.2019

07.07.2019
Wystawa ,,Znaki Obecności w Kutnie"
18.06.2019

12.07.2019
Wystawa fotografii Bogny Becker ,, Obrazy z miasta”
18.05.2019

21.07.2019
Wystawa ,,Wątki i Sploty” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
18.06.2019

20.08.2019
Wystawa Piękny Luksemburg w Łodzi

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.translateria.pl
http://www.polska.travel/pl
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
katalog turystyczny 2015