Plebiscyt "7 Cudów Polski na 100.lecie Niepodległości"

Dodano: 30.07.2018

O tym, że nasz kraj jest piękny, nikogo w Polsce przekonywać nie trzeba. Dlatego targi turystyczne World Travel Show wraz z Tygodnikiem „Wprost”, Radiem Zet i portalem WP ogłaszają Plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”.

Źródło: https://worldtravel
Źródło: https://worldtravel

Majestatyczne zamki i pałace, rozświetlone miasta, urocze jeziora czy malownicze lasy – Polska jest ich pełna od morza, aż po Tatry! Przez cały rok trwały poszukiwania najlepszych, najpiękniejszych i najoryginalniejszych miejsc oraz budynków na mapie kraju. W ten sposób powstała lista 64 wyjątkowe miejsc. W pierwszym etapie plebiscytu wyłonionych zostanie 32 miejsca. W finale natomiast głosujący wytypują tytułową siódemkę. Zwycięskie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się na targach World Travel Show 2018 w Nadarzynie koło Warszawy już w październiku.

Wyniki pierwszej rundy głosowania:

https://worldtravelshow.pl/atrakcje/7-cudow-polski/7-cudow-polski-wyniki/

Zachęcamy do dalszego głosowania na obiekty z naszego regionu!

Kandydują:

Ulica Piotrkowska w Łodzi

Ulica Piotrkowska jest najbardziej reprezentacyjną ulicą w Łodzi i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Stanowiła od samego początku oś centralną, wokół której rozbudowywało się miasto, a jej rozwój nadał obecny kształt jego centrum.

Manufaktura w Łodzi

Manufaktura to centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Łodzi. Jest to pierwsze centrum pod względem powierzchni w Europie Wschodniej i drugie pod względem powierzchni handlowej w Polsce.

Termy Uniejów – Pierwsze w Polsce Uzdrowisko Termalne

To pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne. Znajduje się zaledwie o godzinę drogi od Łodzi i półtorej od Warszawy. Uniejów jest nowoczesnym uzdrowiskiem, w którym główną rolę odgrywa aktywna rekreacja, opierająca się na walorach wody geotermalnej i bogactwie przyrodniczo-kulturowym.

Księży Młyn i architektura przemysłowa Łodzi

To zespół fabryk włókienniczych i towarzyszących im obiektów w Łodzi.  Spacerując uliczkami Księżego Młyna wciąż czujemy klimat dziewiętnastowiecznego miasta. To jedno z najpiękniejszych miejsc w tym mieście.

Głosować możemy na stronie https://worldtravelshow.pl/atrakcje/7-cudow-polski/ (wybierając odpowiednie województwo), która następnie przekieruje na profil fb Targów World Travel Show, gdzie pod danym zdjęciem należy w komentarzu określić, którą atrakcję wybieramy.

Zachęcamy do zabawy!

Opracowanie na podstawie https://worldtravelshow.pl/atrakcje/7-cudow-polski/ i materiałów nadesłanych przez organizatorów plebiscytu