Podróż studyjna dziennikarek modowych po Łodzi

Dodano: 21.10.2013

W Łodzi między 15. a 20. października 2013 roku miało miejsce największe wydarzenie modowe w Polsce, Fashion Week Poland. Specjalnie na tę okoliczność przyleciały do Polski dziennikarki z Belgii i Holandii

Anne-Marie Persoons i Serena V
Anne-Marie Persoons i Serena V
Wywiad prowadzony przez Gerlin
Wywiad prowadzony przez Gerlin
Grupa dziennikarek przed wejś
Grupa dziennikarek przed wejś
Wystawa Lodz Design Festival
Wystawa Lodz Design Festival
Wystawa Lodz Design Festival
Wystawa Lodz Design Festival
Rynek Manufaktury - po udanych
Rynek Manufaktury - po udanych

W Łodzi między 15. a 20. października 2013 roku miało miejsce największe wydarzenie modowe w Polsce, Fashion Week Poland. Specjalnie na tę okoliczność przyleciały do Polski dziennikarki z Belgii (Anne-Marie Persoons Travelling News/Belissimo oraz Gerlinde De Bruycker, Metro) i blogerki modowe z Holandii ( Serena Verbon, Beautylab.nl oraz Jocelina Paixao Fortes, pinkchocolatebreak.nl) by zrelacjonować pokazy modowe m.in. projektantki Ewy Minge, Mnishkha, Bozka, Caha i wielu innych na łamach swoich gazet oraz stronach internetowych blogów.

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego zorganizowała ich czterodniowy pobyt w Łodzi przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi oraz Polskimi Ośrodkami Informacji Turystycznej w Amsterdamie i Brukseli. Panie z ciekawością słuchały o historii miasta, zwiedzały liczne muzea w tym Centralne Muzeum Włókiennictwa i Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, Muzeum Fabryki, Muzeum Miasta Łodzi, a także Cmentarz Żydowski. Jednak największe ich zainteresowanie wzbudziła „Manufaktura” jako jedno z największych w Europie centrum rozrywkowo-handlowych rewitalizowane po XIX wiecznej manufakturze włókienniczej należącej do fabrykanta Izraela Poznańskiego. Doceniły również pomysł i efekt zagospodarowania dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa, gdzie w jednym miejscu otworzyły się pracownie projektantów mody, designu, kluby muzyczne, restauracje, przestrzenie wystawiennicze, showroomy, cocncept store i klubokawiarnie. Mowa oczywiście o Off Piotrkowskiej, unikalnym projekcie skupiającym przedstawicieli przemysłów kreatywnych. Dziennikarki miały też okazję zobaczyć Lodz Design Festival. Wystawę stworzoną przez młodych projektantów rzeczy codziennego użytku tj. mebli, dekoracji, ceramiki itp. Studenci i absolwenci ASP tworzą przedmioty, które są rodzajem sztuki. Czynią nasz świat piękniejszym, dają do myślenia, poruszają niekiedy niekonwencjonalne tematy, szokują, przerażają, zachwycają. Wszystko to składa się na pole do rozmów o problemach i sprawach, na które twórca chciał zwrócić uwagę.

Po ciekawych i pełnych wrażeń, a zarazem wyczerpujących dniach blogerki modowe Serena Verbon i Jocelina Paixao Fortes napisały z zebranego materiału reportaże, które umieszczone są na ich stronach internetowych. Zapraszamy więc do zapoznania się z ich treścią na www.Beautylab.nl oraz www.pinkchocolatebreak.nl. Pozostałe dwa ukażą się wkrótce.

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego dziękuje za pomoc w realizacji programu pobytu dziennikarek w Polsce Hotelowi Focus w Łodzi, Centralnemu Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Fabryki, Organizatorom Lodz Design Festiwal, Organizatorom Fashion Week Poland oraz restauracjom Piotrkowska Klub 97, Galicja, Buddha Pub/Gronowalski oraz Brednia.