Podwieczorek z… Adrianną Biedrzycką – spotkanie z okazji Dnia Matki w Radomsku

Dodano: 23.05.2019

Miejski Dom Kultury w Radomsku (ul. Brzeźnicka 5) zaprasza 24.05 na kolejne spotkanie z cyklu Podwieczorek z… prowadzone przez redaktora Leszka Bonara. Z okazji Dnia Matki z radomszczanami spotka się znana aktorka Adrianna Biedrzyńska.

Źródło: www.mdkradomsko.pl
Źródło: www.mdkradomsko.pl

Adrianna Biedrzyńska jest polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną oraz piosenkarką. W teatrze zadebiutowała jeszcze jako studentka łódzkiej filmówki na deskach Teatru Studyjnego 83 im. Juliana Tuwima w Łodzi.

Po raz pierwszy przed kamerą Biedrzyńska pojawiła się w epizodycznej roli w filmie „Co dzień bliżej nieba”. Potem zagrała w wielu innych filmach i serialach telewizyjnych, m.in. Ankę w „Dekalogu” (reż. Krzysztof Kieślowski), Dorotę Waltz w „Lepiej być piękną i bogatą” (reż. Filip Bajon), Ewę Wiśniewską w „Pajęczarkach” (reż. B. Sass), Ewę Góralczyk w serialu „Fitness Club” (reż. Paweł Karpiński), Zuzę w sitcomie „Buła i spóła” (reż. Krzysztof Jaroszyński). Pojawiała się także w produkcjach zagranicznych. Ostatnio występuje w dużej roli „Barwach szczęścia”, serialu emitowanym w TVP2.

Biedrzyńska działa też w Teatrze Telewizji, m.in. zagrała w monodramie „Broadway, mój Broadway” (reż. Tomasz Wiszniewski), a także w „Żegnaj, laleczko” na podstawie powieści Raymonda Chandlera (reż. Laco Adamik) i w „Wiosennych wodach” (reż. Andrzej Maj).

Biedrzyńska współpracowała z kabaretem Tey, Pawłem Dłużewskim, działała też w Babskim Kabarecie. Próbuje swych sił także jako piosenkarka. Koncertuje w USA, Kanadzie, Australii.

Wydarzenie odbędzie się 24 maja o godz. 18:00.

bilety: 20 zł – przedsprzedaż / 25 zł – w dniu spotkania

Źródło: http://www.mdkradomsko.pl/2019/03/13/podwieczorek-z-adrianna-biedrzynska-spotkanie-z-okazji-dnia-matki/