Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi

Relacja z wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki w Spale

dodano: 28.09.2010
drukujpoleć znajomemu

Jak co roku Światowe Dni Turystyki były dniem ludzi aktywnych, łączących zwiedzanie ze sportem rekreacyjnym. Była to doskonała okazja do integracji ludzi, którzy zawodowo zajmują się turystyką - w ramach działalności samorządowej i społecznej.

Tegoroczne wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się w dniach 24-25 września. Miejscem obchodów była Spała - malownicza miejscowość wypoczynkowa położona w powiecie tomaszowskim.

Głównym organizatorem obchodów była Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.


24 września był dniem oficjalnego rozpoczęcia obchodów. Uroczystość poprowadził Jacek Grudzień z TVP 3.

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki, które są świętem całej branży turystycznej to idealna chwila do uhonorowania ludzi zaangażowanych w rozwój turystyki w naszym regionie.
Podczas gali wręczono wiele nagród: wyróżnień, certyfikatów i dyplomów.

Uroczystości rozpoczęto od ogłoszenia wyników przeprowadzonej po raz pierwszy w województwie łódzkim certyfikacji punktów informacji turystycznej. Sylwester Pawłowski Prezes ROTWŁ i Dariusz Klimczak Członek Zarządu Województwa Łódzkiego wręczyli 14 certyfikatów dla punktów informacji turystycznej z Łodzi i województwa łódzkiego (więcej).

Następnie podsumowano trwający już od roku projekt „Zawód Informator Turystyczny”  prowadzony przez ROTWŁ i wręczono uczestnikom kursu specjalne certyfikaty (więcej).

Wzorem lat ubiegłych podczas Światowego Dnia Turystyki wręczono wyróżnienia Marszałka Województwa Łódzkiego za działalność na rzecz rozwoju turystyki i promocji regionu łódzkiego. Z rąk Dariusza Klimczaka Członka Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Ryszarda Kalińskiego Dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego nagrody otrzymali: Jacek Kowalewski – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Paweł Czarnecki – Prezes PTTK Oddział „Ziemi Łęczyckiej”, Anna Teodorczyk – Honorowy Prezes Oddziału PTTK w Pabianicach, Piotr Machlański – przewodnik, autor publikacji, Jadwiga Wileńska – autorka Filmowej Encyklopedii Łodzi i okolic, Joanna Podolska – dziennikarka Gazety Wyborczej, dr hab. prof. Bogdan Włodarczyk wicedyrektor Instytutu Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego i dr Andrzej Stasiak – prorektor ds. nauki w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi. Wyróżnienia przyznano również nieobecnym na uroczystości: Januszowi Antczakowi – Wicestaroście Wieluńskiemu, Wiceprezesowi Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy i Annie Mokrosińskiej-Fudała – z firmy Grupa Fabricum.

Długo oczekiwanym wydarzeniem było rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego”, który Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego przeprowadziła już po raz drugi. Jury przyznało łącznie 9 nagród - 6 certyfikatów i 3 wyróżnienia (więcej). Certyfikaty wręczył prezes ROTWŁ Sylwester Pawłowski.

Tak jak w zeszłym roku w trakcie wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki wręczono dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu „Perły w Koronie Województwa Łódzkiego”. – internetowego plebiscytu Portalu Naszemiasto.pl odbywającego się pod patronatem ROTWŁ. W 2010 r. internauci wybierali najnowsze atrakcje turystyczne regionu łódzkiego. Przedstawiciel portalu Naszemiasto.pl oraz Dziennika Łódzkiego Marek Miller wręczył nagrodzonym certyfikaty i nagrody rzeczowe ufundowane przez ROTWŁ. (więcej)

Ostatnimi  nagrodami wręczonymi podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki były odznaki Ministerstwa Sportu i Turystyki "ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI". Te prestiżowe nagrody otrzymali: Jolanta Kondys-Sikora– Prezes Polskiej Izby Turystyki Oddział Łódzki, współwłaściciel biura podróży Sky Tours Sp. z o.o., członek zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, Ryszard Kaliński Dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego oraz Andrzej Szymanek – Starosta Powiatu Wieruszowskiego, jeden z założycieli Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, obecnie wiceprezes zarządu ROTWŁ (nagrodę w zastępstwie odebrała Katarzyna Idzikowska – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie).  Specjalny certyfikat wraz z  legitymacją i odznaką honorową "ZA ZASŁUGI W TURYSTYCE" odebrali również w imieniu wszystkich Członków Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego Sylwester Pawłowski Prezes ROTWŁ i Zbigniew Frączyk Dyrektor Biura ROTWŁ (więcej)

Niekwestionowaną atrakcją obchodów był występ zespołu folklorystycznego Doruletul z Baia Mare w Rumunii. Występ zespołu był możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Artystyczno-Edukacyjnym CANTORES z Konstantynowa Łódzkiego organizatorem odbywającego się w ramach Wojewódzkich obchodów Światowego dnia Turystyki festiwalu „Muzyczny Środek Europy”.

Na uczestników obchodów, którzy legitymowali się specjalnie na tą okoliczność przygotowanym paszportem turystycznym, czekało wiele dodatkowych atrakcji. Regionalne przysmaki na stoiskach promocyjnych kół gospodyń wiejskich z gmin: Lubochnia, Przedbórz i Inowłódz, darmowy posiłek w Restauracji Pod Żubrem, zniżki w restauracjach spalskich, zwiedzanie Spały z przewodnikiem, przejażdżki na segwayach, lekcje nurkowania w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale organizowane przez firmę Nurkoland z Łodzi, bezpłatny wstęp do wielu atrakcji turystycznych: Skansenu rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, Trasy Turystycznej „Bunkier w Konewce”, Kościoła Św. Idziego w Inowłodzu, Domu Pamięci Walki i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich w Spale oraz atrakcyjne zniżki na bilety wstępu do: Ośrodka Hodowli Żubrów w Smardzewicach, Parku Linowego Adrenalina w Spale, wypożyczalni kajaków i rowerów - Spała Relaks.

Dodatkowo zorganizowane zostały ciekawe wystawy, na które wstęp był również bezpłatny: Spała w czasach II RP oraz Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej w Domu formacyjno-rekolekcyjny w Spale, Bornholm-Perła Bałtyku oraz pokaz filmów podwodnych w COS w Spale, Wystawa z okazji 180-lecia nadania praw miejskich miastu Tomaszów Mazowiecki w Muzeum w Tomaszowie Maz.

Posiadacze paszportu mogli wziąć udział w konkursie. Turyści, którzy w dniach 24-25 września odwiedzili minimum cztery opisane w paszporcie atrakcje, zdobyli specjalne pieczątki i złożyli kupon w Punkcie Informacji Turystycznej i Sprzedaży Pamiątek w Spale wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wyniki konkursu poznamy wkrótce. Lista nagrodzonych osób ukaże się na stronie ROTWŁ.

Podczas obchodów na bieżąco informacji udzielali pracownicy specjalnie na tą okazję przygotowanego punktu informacyjno-recepcyjnego, który znajdował się przed restauracją Pod Żubrem w Spale.

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w Spale możemy zaliczyć do udanych nie tylko ze względu na wyjątkowo sprzyjającą o tej porze roku aurę, ale przede wszystkim dzięki wytężonej pracy i poświęceniu wielu ludzi, firm i organizacji zaangażowanych w organizację obchodów (więcej).

Serdecznie dziękujemy!
Zdjęcia:
Laureaci certyfikacji Punktów
Laureaci certyfikacji Punktów Informacji Turystycznej
Laureaci certyfikacji Punktów
Uczestnicy projektu Zawód Inf
Uczestnicy projektu Zawód Informator Turystyczny z certyfikatami
Uczestnicy projektu Zawód Inf
Sala w Restauracji pod Żubrem
Sala w Restauracji pod Żubrem była wypełniona po brzegi
Sala w Restauracji pod Żubrem

Wyróżnieni przez Marszałka
Wyróżnieni przez Marszałka Województwa Łódzkiego za działalność na rzecz rozwoju turystyki
Wyróżnieni przez Marszałka
Zwycięzcy konkursu na Najleps
Zwycięzcy konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego 2010 r.
Zwycięzcy konkursu na Najleps
Perły w Koronie Województwa
Perły w Koronie Województwa Łódzkiego rozdane
Perły w Koronie Województwa

Nagrodzeni przez Ministerstwo
Nagrodzeni przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI
Nagrodzeni przez Ministerstwo
Stoiska Kół Gospodyń Wiejsk
Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z gmin: Przedbórz, Inowłódz, Lubochnia
Stoiska Kół Gospodyń Wiejsk
Trening na segwayach przed wyr
Trening na segwayach przed wyruszeniem na zwiedzanie Spały
Trening na segwayach przed wyrDodaj swój komentarz


Nick lub imię:

Komentarz:
Przepisz kod z obrazka:
Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Opublikuj


Brak komentarzy
kalendarium imprez
<<     Luty, 2019     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Najbliższe wydarzenia

25.01.2019

17.02.2019
Wystawa "Dom Usherów" w Filharmonii Łódzkiej
11.01.2019

17.02.2019
"Zdążyć przed nocą..." - wystawa prac Łukasza Stokłosy w Galerii Bałuckiej
18.01.2019

18.02.2019
Aneta Kosin - Wystawa plakatu w łódzkim Teatrze Nowym
12.02.2019

22.02.2019
Mroźne feriowanie w Muzeum Miasta Łodzi
11.02.2019

22.02.2019
Feriowanie 2019 w Muzeum Sportu i Turystyki
26.01.2019

22.02.2019
Wystawa "Obrazy Muzyki. Muzyka w obrazach" w foyer Filharmonii Łódzkiej
11.02.2019

24.02.2019
"Akcja Zima" - Piotrkowskie Muzeum i oferta edukacyjna na ferie
06.12.2018

24.02.2019
Kryte lodowisko w łódzkiej Sukcesji
26.11.2018

24.02.2019
Lodowisko w łódzkiej Manufakturze 2018/2019
08.11.2018

24.02.2019
Wystawa "Polskie drogi do niepodległości" w Muzeum Miasta Zgierza

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
http://www.translateria.pl
katalog turystyczny 2015