Rusza sprzedaż karnetów na XXV Łódzkie Spotkania Baletowe

Dodano: 07.02.2019

Od środy 23 tycznia Teatr Wielki (pl. Dąbrowskiego) rozpoczął sprzedaż karnetów i biletów na jubileuszowe XXV Łódzkie Spotkania Baletowe (taneczne biennale), które odbędą się w dniach 11-31 maja tego roku.

Źródło: materiały promocyj
Źródło: materiały promocyj

To już  XXV edycja   Łódzkich Spotkań Baletowych. Taneczne biennale ma więc 50-letnią tradycję, będąc  najstarszą  i jedyną taką polską imprezą. Z uwagi na fakt, że będzie to edycja jubileuszowa, organizatorzy uznali, że także program musi być wyjątkowy. Jak zawsze będzie on uwzględniał różne gusta, tak że każdy miłośnik baletu – czy to klasycznego czy współczesnego – na pewno znajdzie w programie propozycję, która dostarczy mu niezapomnianych doznań.

Rangę i niepowtarzalność Łódzkich Spotkań Baletowych określały przez lata tej miary nazwiska choreografów i ich zespoły co: Maurice Béjart, Alicia Alonso, Jiří Kylian, William Forsythe, Daniel Ezralow, Boris Ejfman, Mats Ek, Birgit Cullberg i wielu innych, których dzieła sceniczne wyznaczały dla świata kierunki rozwoju sztuki choreografii i baletu w ogóle. Do najważniejszych zespołów goszczących na scenie łódzkiego Teatru Wielkiego należą: Balet XX wieku Maurice’a Béjarta, Nederlands Dans Theater, Sadler’s Wells, Royal Ballet, Ballet Rambert, Cullberg Ballet, Batsheva Dance Company, Balet Teatru Bolszoj z Moskwy, Sanktpetersburski Teatr Baletu Borisa Ejfmana, Ballet Nacional de Cuba, Stuttgarter Ballett, Elisa Monte Dance Company, Kibbutz Contemporary Dance Company, Akram Khan Company. Przez 50 lat funkcjonowania festiwalu na scenie TWŁ tańczyli najlepsi tancerze i tancerki nie tylko klasyki baletowej, ale także innych form tańca. Nie inaczej będzie tym razem.

Wszelkie informacje dotyczące Biletów i karnetów dostępne są na stronie: http://www.operalodz.com/lsb/Bilety,56 .

Źródło: mat. pras. TWŁ.