Slam poetycki - Światowy Dzień Poezji w MCK

Dodano: 20.03.2017

"Przyjdź pokrzyczeć na poetów!" - to hasło tegorocznego slamu poetyckiego, który odbędzie się w ramach osiemnastych obchodów Światowego Dnia Poezji. Zapraszamy już 21 marca do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

Slam poetycki - Światowy Dzie
Slam poetycki - Światowy Dzie

Slam jest konkursem nietypowym – głownie dlatego, że o tym, kto zwycięży, decyduje publiczność. Podczas pojedynku poeci czytają lub recytują swoje wiersze, a recenzje stanowią reakcje widowni. Zadaniem odbiorcy jest żywiołowo reagować na przekaz ze sceny - nie tylko klaskać, ale i tupać, krzyczeć, gwizdać.

Wszystkich twórców, którzy chcą wziąć udział w poetyckich potyczkach, zachęcamy do wysyłania zgłoszeń na adres onlydraska@o2.pl. W mailu prosimy napisać kilka słów o sobie. Liczba uczestników ograniczona! Jeśli ilość zgłoszeń nie przekroczy określonej liczby, możliwe będą zapisy w dniu, a nawet w trakcie trwania pojedynku.

W ramach obchodów Dnia Poezji w MCK odbędzie się także spotkanie z poetą Maciejem Robertem, który zaprezentuje swoje wiersze, zdradzi, gdzie szuka inspiracji oraz opowie historię związaną z powstaniem najnowszego tomu poezji pt. ”Nautilus”.

Maciej Robert urodził się i mieszka w Łodzi. Poza tym, że pisze wiersze, jest także dziennikarzem, krytykiem literackim i filmowym, redaktorem czasopisma „Tygiel Kultury”. Prowadzi także bloga poświęconego literaturze Europy Środkowej pn. „Czytam centralnie”. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich, a w 2015 roku znalazł się w gronie pięciu poetów, którzy zostali nominowani do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

Wstęp wolny.

Źródło tekstu i obrazu : https://www.facebook.com/events/1453848467959131