Świąteczny koncert kolęd i pastorałek dla Tomka w Bełchatowie

Dodano: 17.12.2018

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się w piątek 21 grudnia o godzinie 18:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy (pl. Narutowicza 3).

Źródło: materiały promocyj
Źródło: materiały promocyj

Czasami życie płata figla i zamiast dobrej informacji przynosi negatywną diagnozę. Tak było w przypadku Tomasza, u którego lekarze zdiagnozowali glejaka. Podstępny nowotwór wywrócił życie Tomka do góry nogami, ale pojawiła się nadzieja. To długotrwałe i kosztowne leczenie poza granicami kraju, dzięki któremu Tomek będzie mógł podjąć nierówną walkę z chorobą. Aby wyrównać te szanse, potrzebujemy pomocy, którą będzie można okazać podczas świątecznego koncertu.

Na scenie MCK PGE Gigantów Mocy wystąpią bełchatowscy wykonawcy – soliści, zespoły oraz chóry a swój występ zapowiedziała również Oliwia Kopiec – finalistka programu The Voice of Kids.

W walce o zdrowie Tomasza zaangażowana jest jego rodzina, w tym matka – pani Helenka, która na co dzień jest słuchaczem działającego w MCK Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 21 grudnia, pani Helena, wraz z przyjaciółmi z Chóru UTW zaśpiewa na scenie dla swojego syna.

Podczas koncertu przeprowadzona zostanie aukcja, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie Tomasza. Równocześnie będzie prowadzona zbiórka przez Fundację.

Wystąpią:

Oliwia Kopiec (finalistka The Voice Kids), Paweł Bauer, Anna Zimna, Sandra i Oliwia Kruk, Michalina i Arkadiusz Załęczni, Weronika Kępa, Izabela Kluf, Aleksandra Mileczarek, Elżbieta Wesołowska, Tadeusz Łapa, Zofia Ludew.

A także:

Chór Jedynki, Chór Talenciaki, Chór Kameralny Bagatela, Chór Utw Pasjonata, Grupa Wokalna Cantabile, Zespół Instrumentów Strunowych Sounding Strings, Bełchatowski Chór Gospel (zrekonstruowany dla potrzeby chwili).

Koncert poprowadzi Krzysztof Zygma.

Źródło: http://www.regionkultury.pl/aktualnosci-a3/swiateczny-koncert-koled-i-pastoralek-dla-tomka-r5521