Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi

Wizyta touroperatorów z Japonii w Regionie Łódzkim zakończona powodzeniem

dodano: 24.10.2016
drukujpoleć znajomemu

W dniach 7 – 11 października do Polski (Mazowsze-Łódzkie) przyjechali Touroperatorzy z Japonii – łącznie 5 osób. Ich głównym celem było przyjrzenie się specjalnie wybranym atrakcjom turystycznym oraz zagospodarowaniu turystycznemu.

Wizyta touroperatorów z Japonii w Regionie Łódzkim zakończona powodzeniem

W dniach 7 – 11 października do Polski (Mazowsze-Łódzkie) przyjechali Touroperatorzy z Japonii – łącznie 5 osób. Ich głównym celem było przyjrzenie się specjalnie wybranym atrakcjom turystycznym oraz zagospodarowaniu turystycznemu.

Organizatorami wyjazdu byli regionalni operatorzy: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego i Warszawska LOT oraz Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z ZOPOT Tokio, a za transport i obsługę pilocką w języku japońskim odpowiedzialne było biuro podróży Melody Tours.

Nieocenionymi partnerami terenowymi w regionie byli:

 • Novotel Łódź
 • Lux Pro Monumentis
 • Restauracja Piwnica Łódzka
 • Restauracja Galicja
 • Centrum Promocji i Turystyki Powiatu Łowickiego
 • Muzeum w Sromowie
 • Skansen w Maurzycach
 • Pałac i Stadnina Koni w Walewicach
 • Urząd Miasta w Łęczycy
 • Urząd Miasta w Uniejowie wraz z Uniejowskimi Termami
 • MCK Bełchatów – Giganty Mocy wraz z PGE KWB Bełchatów
 • Elbest Hotel Wodnik

 

Program pobytu był bardzo obszerny, najbogatsza część przypadła na Region Łódzki.

Nasi Goście odwiedzili łącznie 15 miejscowości i niezliczoną liczbę atrakcji oraz kilka obiektów noclegowych.

Na terenie Regionu Łódzkiego nasi Goście rozpoczęli kolacją w Hotelu Novotel, gdzie zostali zakwaterowani. Tego wieczoru byli jeszcze uczestnikami rozpoczęcia Light.Move.Festival. gdzie świetnie przygotowany przewodnik (Wolontariusz Fundacji Lux Pro Monumentis) oprowadzał po ekspozycjach i opowiadał Gościom o celach Festiwalu.

Kolejny dzień obfitował w atrakcje Łodzi. Goście zostali doskonale przyjęci przez gestorów bazy noclegowej w hotelach: Double Tree by Hilton, Tobaco, Loft Aparts. Ponadto pokazaliśmy Księży Młyn, Centralne Muzeum Włókiennictwa wraz ze Skansenem Łódzkiej Architektury Drewnianej, gdzie prócz stałych ekspozycji obejrzeliśmy wystawę tegorocznego Triennale, a w jednym z domów tkaczy usłyszeliśmy o historii papieru, druku i warunkach, w jakich funkcjonowali łódzcy rzemieślnicy. Japońscy Goście tuż po doskonałym obiedzie w Piwnicy Łódzkiej (gdzie skosztowali m.in. łódzkiej zalewajki) mieli okazję obejrzeć najnowszą atrakcję Łodzi – EC1. Dzień zakończył się kolacją w restauracji Galicja na terenie Manufaktury, a zanim Goście dotarli do swego hotelu, mogli znów wędrując od Parku Staromiejskiego przez placu Wolności i ulicę Piotrkowską uczestniczyć w Light.Move.Festival.

Kolejny dzień rozpoczął się odwiedzinami w andel’s Hotel, zachwyceni Goście zostali oprowadzeni także po kolejnej znakomitej atrakcji jaką jest Muzeum Fabryki. Kończąc w ten sposób wizytę w Łodzi, udaliśmy się następnie do Łowicza.

W dawnej stolicy Księstwa Łowickiego Japończycy obejrzeli Muzeum Miasta zapoznając się ze specyfiką regionu łowickiego i jego etnografią. Był to doskonały prolog do dalszego etapu podróży - po bardzo obfitym obiedzie w Restauracji Polonia mieszczącej się w łowickim Rynku Goście zostali przewiezieni do Nieborowa, Arkadii, Sromowa i Maurzyc by zgłębiać wiedzę o Łowickim.

Nasi Goście mieli okazję brać udział warsztatach z udziałem wycinankarki oraz obejrzeli występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Boczki Chełmońskie". Specjalnie dla Gości zostało zainscenizowane Wesele Łowickie - począwszy od błogosławieństwa rodziców, poprzez powitanie chlebem i solą aż po tańce, śpiewy, oczepiny i oczywiście rarytasy stołu biesiadnego. Regionalny posiłek dla gości (m.in. pierogi, żurek, bigos) przygotowała Pani Grażyna Kwasek współpracująca z Gminną Biblioteką Publiczną w Kocierzewie Południowym. Ta część atrakcji była możliwe dzięki uprzejmości Muzeum w Łowiczu, Nie pozostaje nam nic innego, jak serdecznie podziękować za udostępnienie wnętrz i pomoc w organizacji pokazu "Wesela łowickiego" oraz warsztatów wycinankarskich.

Pałac w Nieborowie i Arkadia zrobiły spore wrażenie na Gościach, ale jeszcze większe wrażenie wywarło Muzeum Brzozowskich w Sromowie, gdzie syn założyciela osobiście Gości oprowadził po tej niezwykłej placówce.

Dzień czwarty wizyty rozpoczął się w Walewicach promocją jazdy konnej jako formy aktywności fizycznej dla każdego oraz zaprezentowaniem szlachetnych koni hodowanych w Stadninie Walewice, które doceniane są przez odbiorców z całego świata. Dzięki Jackowi Chołujowi zarządzającemu Stadniną Koni Walewice i doskonale przygotowanemu programowi pobytu możliwe było także zwrócenie uwagi na propozycje wycieczek tematycznych do Walewic, podczas których można obcować z przyrodą oraz poznać dobra kultury i sztuki, pozostawione na ziemi łowickiej przez poprzednie pokolenia.

Podczas jednodniowej wizyty w walewickim kompleksie, goście z Japonii zwiedzili pałac Marii Walewskiej, w tym apartament Napoleona Bonaparte, obejrzeli stado koni półkrwi angloarabskiej oraz skorzystali z przejażdżki bryczką po Gospodarstwie Walewice. W pałacu czekały również na nich warsztaty artystyczne oraz wystawa prac ceramicznych, malarskich i rękodzielniczych, które przygotowały regionalne artystki: Joanna Krygier ze zgierskiej Galerii od Serca, malarka Agnieszka Kopczyńska oraz Jadwiga Dębska z łowickiej Pracowni Ceramiki „DeJa”. Pałac pożegnał Gości doskonałym obiadem.

Drugą część dnia wypełniła wizyta w Tumie, gdzie przywitał Gości Diabeł Boruta w osobie Jacka Ziółkowskiego, a przewodnikiem po Archikolegiacie był Janusz Jankowski - Prezes Centralnego Łuku Turystycznego. Po krótkiej wizycie w Tumie pojechaliśmy do Łęczycy, gdzie po odwiedzinach Zamku i Muzeum Zamkowego, na Rynku w Ratuszu naszych Gości przyjął lokalnym przysmakiem (czyli słodką paschą) Burmistrz Łęczycy.

Ostatnią miejscowością tego dnia był Uniejów. Po szybkim zakwaterowaniu miejscowy przewodnik w stroju z epoki średniowiecza oprowadzał po mieście opowiadając o historii Uniejowa, rozpoczynając od zwiedzania Zamku i komnat muzealnych, a kończąc wędrówkę po ulicach Uniejowa. Przewodnik opowiadał oczywiście o Termach i wodach termalnych, z walorów których Goście mieli możliwość skorzystać wieczorem tuż po kolacji, na której, przy doskonałym posiłku nasi japońscy touroperatorzy mogli porozmawiać z zastępcą Burmistrza Uniejowa Panem Piotrem Majerem.

Ostatni dzień w Regionie Łódzkim obfitował w atrakcje okolic Bełchatowa. Rozpoczęliśmy wizytą w PGE Gigantach Mocy – dzięki ogromnemu wysiłkowi Pani Małgorzaty Stanasiuk-Mordalskiej Goście nie tylko obejrzeli jedno z najciekawszych miejsc w Polsce, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o genezie węgla brunatnego i produkcji energii, ale także mieli możliwość zjazdu do kopalni węgla w odkrywce Szczerców.

Ostatnim punktem programu łódzkiej części wyjazdu studyjnego był pożegnalny obiad możliwy dzięki gościnności Elbest Hotel Wodnik w Słoku. Doskonały obiad w obecności samego dyrektora Hotelu zapewne zapadnie Gościom w pamięć.

Mamy nadzieję, że moc wrażeń, niezliczone prezenty otrzymane przez naszych Gości oraz wiele filmów i zdjęć z pobytu zaowocują trwałym włączeniem naszych atrakcji naszego regionu do ofert przyjazdowych japońskich biur podróży.

Dziękujemy za przybycie i pobyt.

Zdjęcia:
Dodaj swój komentarz


Nick lub imię:

Komentarz:
Przepisz kod z obrazka:
Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Opublikuj


Brak komentarzy
kalendarium imprez
<<     Wrzesień, 2019     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Najbliższe wydarzenia

09.09.2019

22.09.2019
3. Food Fest - Festiwal kulinarny "Jemy w Łodzi"
12.06.2019

29.09.2019
Wystawa ,,Ekspresje Wolności. Bunt i Jung Idysz” w Muzeum Miasta Łodzi
27.07.2019

06.10.2019
Wystawa „Zainstalowani na wieczność”
09.09.2019

09.10.2019
Wojna w kadrze i dymku. Obraz II wojny św. w komiksach dla dzieci i dorosłych
01.09.2019

13.10.2019
„Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni... Wrzesień 1939 roku w Łowiczu"
28.06.2019

13.10.2019
Wystawa ,,Studium Posłuszeństwa” w Muzeum Sztuki MS1 w Łodzi
28.06.2019

13.10.2019
Wystawa Marka Chlandy „Studium Posłuszeństwa”
14.09.2019

10.11.2019
Wystawa prac Romana Artymowskiego
31.05.2019

13.11.2019
Wystawa ,,4 czerwca 1989 – Wybraliśmy Wolność!”
31.05.2019

30.12.2019
Wystawa ,,Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie.”

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.polska.travel/pl
http://www.translateria.pl
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
katalog turystyczny 2015