Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w Piotrkowie Trybunalskim

Dodano: 14.09.2017

Zapraszamy w dn. 29.09.-1.10. (piątek-niedziela) na wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki do Piotrkowa Trybunalskiego. Będzie moc atrakcji!

Plakat ŚDT
Plakat ŚDT
Pieczątki przygotowane na ŚD
Pieczątki przygotowane na ŚD
Nagrody w Konkursie Paszportow
Nagrody w Konkursie Paszportow

Światowy Dzień Turystyki to święto turystyki obchodzone corocznie 27 września od 1979 roku, ustanowione przez organizację branżową, jaką jest Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), do której Polska należy od 1975 roku. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego zaprasza na uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Turystyki, które co roku odbywają się w innym miejscu naszego regionu. W tym roku, z okazji 800.lecia miasta, świętować będziemy w Piotrkowie Trybunalskim – w malowniczej scenerii Rynku Starego Miasta i jego najbliższej okolicy. Nie zabraknie także okazji do poznania najciekawszych miejsc w Powiecie Piotrkowskim.

Uroczystości odbędą się w dniach 29-30 września i 1 października. Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów znajdują się spacery tematyczne po mieście i wycieczki autokarowe po okolicach Piotrkowa, jarmark połączony z degustacją lokalnych przysmaków, gra miejska, koncert, święto piotrkowskiego browaru i pokaz mappingu.

Jak co roku wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki, to święto ludzi aktywnych, osób zawodowo zajmujących się turystką w ramach działalności samorządowej i społecznej. Zgodnie ze wskazaniami Światowej Organizacji Turystyki hasło przewodnie tegorocznej imprezy brzmieć będzie: „Turystyka zrównoważona kluczem do rozwoju”.

Szczegółowy program uroczystości - w załączniku.