WOŚP w Manufakturze

Dodano: 11.01.2018

Ulubione atrakcje, m.in. serce ze złotych monet, kąpiele Łódzkich Morsów czy motocykliści, ale także nowości – m.in. poduszkowiec czy husaria. Do tego oczywiście – koncerty, licytacje, a na finał – światełko do nieba!

WOŚP w Manufakturze
WOŚP w Manufakturze

Atrakcje na Rynku: 

Od godziny 10.00 będziecie mogli spotkać Orkiestrę Szkockich Dudziarzy „Pipes and Drums”, która  swym koncertem otworzy łódzki finał.

Rynek Włókniarek Łódzkich od samego rana zapełni się widowiskowymi pojazdami: pojawi się prawdziwy poduszkowiec, którym będzie można się przejechać, a także zrobić sobie zdjęcie przy szybowcu. Będą samochody zabytkowe i sportowe. Nie zabraknie hitu sprzed roku, czyli zabytkowego żuka straży pożarnej! Marek Kubiczek, kierowca rajdowy, zaprezentuje swoją wyścigową terenówkę, a OSP – oprócz prezentacji wozów, przygotowały także pokazy ratownicze. Jak na WOŚP przystało, nie może zabraknąć również nauki pierwszej pomocy.

Na rynku kwestować będą między innymi: Poczet Rycerski Herbu Sobol, członkowie grup rekonstrukcyjnych, m.in. „Strzelec” i Stowarzyszenia Rekonstrukcyjnego Wojska Polskiego, Morsy Łódzkie, ratownicy medyczni, PCK, Straż Miejska prowadząca przejażdżki na kucykach, sokolnicy z podopiecznymi czy strażacy.

Młodzi pasjonaci militariów poczęstują wszystkich wojskową grochówką, a chętni będą mogli sfotografować się w wojskowym pojeździe.

Szkoła Nauki jazdy DRIVER dla młodych kierowców i kandydatów na mistrzów kierownicy, przygotowała do pokonania rękaw, czyli jeden z egzaminacyjnych elementów na prawo jazdy. Będzie można poćwiczyć! Dla tych, którzy wolą dwa kółka, będą przejażdżki rowerami i skuterami elektrycznymi.

Będą też surwiwalowcy, którzy pokażą jak przetrwać w lesie w najtrudniejszych warunkach i rozpalić ognisko bez choćby jednej zapałki.

Jeśli jeszcze nie próbowaliście zimowych kąpieli to o godzinie 13.00 Łódzkie Morsy zapraszają na Rynek Włókniarek Łódzkich do wspólnego zanurzenia się pod gołym niebem. Wystarczy strój kąpielowy i dobry humor!

Tego dnia z pewnością nikt nie będzie miał serca z lodu, ale właśnie taka rzeźba przez kilka godzin będzie powstawać na rynku.

Przy ulicy Zachodniej stanie wesołe miasteczko, do Manufaktury wraca Młyńskie Koło, a dodatkową atrakcją będzie słup swobodnego spadania. Na rynek przybędzie również Smoczyca Niunia z Teatru Arlekin i nie zabraknie również szczudlarzy.

O godzinie 16 zapraszamy pod scenę, gdzie rozpocznie się muzyczna odsłona finału – czeka solidna dawka łódzkiej muzyki! Zagrają: eMCeeM, Kamila, LIMIT DŹWIĘKU, Sebastian Wojtczak, MAZE OF SOUND, KEY CEE BEE, FREEKS, HODHILL, KONKUBENT, SET THE POINT , KAREN’S DIET.

 Po światełku do nieba, które tradycyjnie wystrzeli o 20.00 z parku Staromiejskiego, zagra Blue Cafe!

Atrakcje wewnątrz

Pod dachem oczywiście nie mogłoby zabraknąć ogromnego serca ze złotych monet. Co roku studenci koordynujący tę akcję zbierają w ten sposób dla WOŚP ponad 40 tysięcy złotych!

W rotundzie galerii handlowej stanie scena, na której Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 26 licytacji na 26 Finał – to łódzka część ogólnopolskiej akcji. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie – m.in. Jolanta Chełmińska i Krzysztof Kwiatkowski. Będą także rugbiści Budowlanych Łódź oraz Miss Polonia Ziemi Łódzkiej.

W rotundzie zaprezentują się również najmłodsi i najzdolniejsi tancerze z Egurrola Dance Studio, a także wygimnastykowani zawodnicy z grupy Capoeira Łódź, z widowiskowym pokazem. Wystąpi również TYTKA, czyli dzieci śpiewające piosenki o Łodzi.

Przy placu zabaw spotkamy studentów z IFMSA ze Szpitalem Pluszowego Misia.

Wewnątrz będzie można spotkać wielu pasjonatów nietypowych hobby – będzie stoisko karykaturzysty, tatuaży z henny, a w pasażach galerii handlowej zaparkują motocykle – będą „harleye”, choppery, ścigacze i motocykle crossowe, a także modele zabytkowe. W okolicach rotundy będzie można także cieszyć oczy dzięki przepięknym, starym samochodom.

Miłośnicy najnowocześniejszych technologii będą mogli spotkać się ze studentami PŁ, którzy pojawią się w Manufakturze z łazikiem marsjańskim i bolidem solarnym.

A ci, którzy będą chcieli zadbać o zdrowie i to nie tylko swoje, będą mogli zbadać poziom cukru, zmierzyć wiek biologiczny, poziom tlenku węgla we krwi, a także zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego. Studenci ze Stowarzyszenia IFMSA postanowili tego dnia przedstawić także sposoby profilaktyki chorób związanych z tymi wskaźnikami, jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, choroby płuc, a także profilaktykę raka piersi czy depresji.

Mała Straż, czyli najmłodsi strażacy przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy, której również będą uczyć już dorośli strażacy z OSP Retkinia.

 

Źródło tekstu i obrazu: http://www.manufaktura.com/wydarzenia/6208/wosp_w_manufakturze_