Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi
Artykułów: 41
Strona 1 z 5
12 .. 45 »

Wystawa fotografii pt. ,,Dziecko w kadrze” w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie

W dniach 01.06-30.06. w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie przy Placu Narutowicza 1a odbędzie się wystawa fotografii ,,Dziecko w kadrze”. Zdjęcia, które wyczarował Marcin Muszyński są niczym kadry bajkowe.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa ,,Kaktusy i inne sukulenty” w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

W dniach 31.05-02.06. w godz. 09:00-17:00 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi przy ul. Krzemienieckiej 36/38 odbędzie się wystawa poświęcona roślinom sukulentowym z Ameryki Północnej i Środkowej.

Źródło: www.facebook.com

Dzień Dziecka w ZOO w Łodzi

01.06. w godz. 11:00-17:00 w ZOO w Łodzi przy ul. Konstantynowskiej 8/10 obchodzony będzie Dzień Dziecka. W programie m.in.: pokazy popularnonaukowe, występ zespołu Czarne Stopy, pokazy figur lodowych, gry i animacje dla dzieci.

Holi Festival - Święto Kolorów w Pabianicach

01.06. w godz. 14:00 – 18:00 przy MOSIR w Pabianicach przy ul. Bugaj 110 odbędzie się Holi Festival – Święto Kolorów. W programie m.in. DJ, który poprowadzi imprezę, kolorowe granity, proszki holi i wyrzutnie proszków holi.

Źródło: www.facebook.com

Kolejowy Dzień Dziecka 2019

1.06 z okazji Dnia Dziecka najmłodsi pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą podróżować bezpłatnie. Oferta dotyczy dzieci i młodzieży do 16 roku życia i obejmuje wszystkie pociągi ŁKA, w tym weekendowe połączenia z Łodzi do Warszawy.

Źródło: www.facebook.com

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Muzeum Sportu. Szybciej, wyżej, mocniej”

W dniach 23.05-15.06 o godz. 12:30 (z wyłączeniem poniedziałków) Muzeum Sportu i Turystyki zaprasza na specjalne oprowadzania kuratorskie po stałej ekspozycji, znajdującej się w „Zatoce Sportu” Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 10).

Źródło: www.facebook.com

,,Dzień wszystkich dzieci” w Ogrodach Geyera w Łodzi

01.06. o godz. 12:00 w Ogrodach Geyera przy ul. Piotrkowskiej 293/305 w Łodzi odbędzie się ,,Dzień wszystkich dzieci.”. W programie m.in. warsztaty beatbox’u, eurobungee, animacje. Po 21:00 dla dorosłych impreza Faszyn From Raszyn.

Źródło: www.facebook.com

Festiwal Słodkości Smakołyki w Łodzi

W dniach 01-02.06. przy ul. Piotrkowskiej 217 w Łodzi odbędzie się Festiwal Słodkości Smakołyki. Jedyna okazja by spróbować tajskich lodów, poznać tajniki wyrobów lodów podczas warsztatów oraz zakupić akcesoria dziecięce.

Źródło: www.facebook.com

Quidditch na Dzień Dziecka w Łódzkim Zoo!

1 czerwca o godz. 11:00 w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym (ul. Konstantynowska 8/10 – wejście od ulicy KRZEMIENIECKIEJ) będzie możliwość spróbowania swoich sił w Quidditchu.

Źródło: www.zakupywm1.pl

Szkoła Magii w M1 Centrum Handlowe w Łodzi

Od 28 maja do 1 czerwca w godz. 12:00-18:00 w M1 Centrum Handlowe (ul. Brzezińska 27/29) będzie możliwość przeniesienia się do świata ruchomych obrazów, magicznych sów, strasznych pająków i alchemicznych atrybutów.

Źródło: www.facebook.com

ARES Piknik rodzinny +4łapy

Pikniki rodzinne +4łapy, tworzące ogólnopolski cykl eventów, to największe w Polsce tego typu wydarzenie dla rodzin z psami. 1.06., w sobotę w godz. 9:00-17:00 Piknik odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim w Parku im. Jana Pawła II.

Źródło: www.facebook.com

Święto Miasta Zgierza

W dniach 01-02.06 przy Parku Miejskim im. T. Kościuszki w Zgierzu odbędzie się Święto Miasta Zgierza. W programie m.in. koncert grupy Zakopower, Lanberry, warsztaty średniowiecznego fechtunku, nauka gry na dawnych instrumentach muzycznych.

Źródło: https://kdk.net.pl/

25. Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA w Kutnie

W dniach 30.05-01.06. w Kutnowskim Domie Kultury przy ul. Żółkiewskiego 4 odbędzie się 25. Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA w Kutnie. Wystąpią grupy z klas I-VI Szkoły Podstawowej, grupy przedszkolne i ponadpodstawowe.

Źródło: https://www.m.termy

Dzień Dziecka w Termach Uniejów!

W dniach 31.05-02.06. w Termach Uniejów przy ul. Zamkowej 3/5 w Uniejowie odbędzie się Dzień Dziecka. W programie m.in. karaoke, koło fortuny, nurkowie na rafie koralowej w kompleksie basowym, strefa dmuchawców i wiele innych.

Źródło: www.facebook.com

Festiwal OtwARTa Wystawa w Łodzi

W dniach 25.05-07.06. w Łodzi organizowana będzie kolejna OtwARTa Wystawa. 18. edycja prezentuje dokonania z dziedziny sztuk wizualnych i muzyki. Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Książki Artystycznej i w galerii OFF Piotrkowska.

Źródło: www.facebook.com

Festiwal BRAWO RAVEKJAWIK! w Łodzi

W dniach 01-02.06. w EC1 w Łodzi przy ul. Targowej 1/3 odbędzie się Festiwal BRAWO RAVEKJAWIK! Jest to festiwal muzyki klubowej, elektronicznej z całego świata. Wystąpią artyści wyznaczający trendy w muzyce klubowej m.in. JK Flesh, SPFDJ.

Źródło: www.facebook.com

Weekend Kultury Bez Barier w Łodzi

W dniach 31.05-02.06. odbędzie się Weekend Kultury Bez Barier w Łodzi. Wiele instytucji kultury udostępni swoje wydarzenia osobom z niepełnosprawnościami. Za bilet często trzeba będzie zapłacić ale będzie np. tłumacz PJM, napisy, pętla.

Źródło: www.radomsko.pl

Dni Radomska

W dniach 31.05-02.06. odbywać się będą Dni Radomska. W programie m.in.: barwny korowód ulicami Radomska, koncerty – wystąpi m.in. zespół Strachy na Lachy, Elektryczne Gitary, stand-up Marcina Dańca, zlot pojazdów zabytkowych.

Źródło:www.manufaktura.com

XXIII Basketmania Łódź 2019

W dniach 1-2 czerwca w Manufakturze odbędzie się XXIII edycja najstarszego w Polsce turnieju koszykówki ulicznej Basketmania. Tegoroczna edycja, rozgrywana będzie pod nazwą 3x3 Quest by Basketmania.

Źródło: www.facebook.com

Dni Sieradza

W dniach 29.05-09.06. przy Amfiteatrze w Parku Staromiejskim w Sieradzu przy ul. Parkowej 1 odbędą się Dni Sieradza. Przewidziano m.in. koncerty zespołu Tulia, Dżem, MY3, Janusza Laskowskiego.

Źródło: www.wartasa.com.pl

Dzień Otwartych Drzwi w Cementowni Warta S.A. w Trębaczewie

1.06 o godz. 15:00 odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi w Cementowni Warta S.A. w Trębaczewie (ul. Przemysłowa 17). Podczas wydarzenia zainteresowani będą mogli odwiedzić zakład, zobaczyć jak produkuje się cement oraz wziąć udział w pikniku rodzinnym.

Źródło: www.facebook.com

Festival de Siesta - Dni Kultury Hiszpańskojęzycznej w Łodzi

W dniach 30 maja – 1 czerwca w Casa de la Lengua (ul. Piotrkowska 55) odbędzie się Festival de Siesta, czyli Dni Kultury Hiszpańskojęzycznej.

Źródło: http://gminazychlin

Dni Żychlina

01.06. od godz. 16:00 przy terenie miejskim przy ul. Łąkowej w Żychlinie rozpoczną się Dni Żychlina. Gwiazdami wydarzenia będą zespoły: Akcent, Loka, Tajm i Hellrose. Dodatkowo przewidziano m.in.: animacje dla dzieci, karuzele, dmuchańce.

Źródło: www.uml.lodz.pl

Dzień Dziecka w Manufakturze

W dniach 1-4.06 odbędzie się Dzień Dziecka w Manufakturze. W trakcie wydarzenia dzieci będą mogły spotkać się z bohaterami ulubionych kreskówek. Odbędą się także zawody piłki nożnej, warsztaty wspinaczkowe i slackline oraz innych atrakcji.

Źródło: www.pik.lodz.pl

Królewny i rycerze na Dzień Dziecka z Empik Manufaktura

1 czerwca o godz. 11:00 Empik Manufaktura przygotował kreatywne warsztaty plastyczne, które zabiorą dzieci w niezwykłą podróż do artystycznego świata. Warsztaty odbędą się w tzw. małej rotundzie, tuż przy placu zabaw.

Źródło: www.pik.lodz.pl

Dzień Dziecka z grami LEGO w Porcie Łódź

W dniach 31 maja i 1 czerwca w godzinach 11:00-19:00 w Porcie Łódź (ul. Pabianicka 245) odbędzie się Dzień Dziecka Z grami LEGO. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowano nie lada atrakcję – dwa dni wypełnione grami LEGO!

Źródło: www.pik.lodz.pl

Holi Festival 2019 | Święto Kolorów w Łodzi

1 czerwca o godz. 15:00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Karpackiej 61 odbędzie się Święto Kolorów.

Źródło: www.mcs.belchatow.p

Turniej tenisa ziemnego z okazji dnia dziecka w Bełchatowie

1 czerwca na Miejskich Kortach Tenisowych (ul. Edwardów 8) w Bełchatowie odbędzie się turniej tenisa ziemnego z okazji dnia dziecka.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa ,,Connections - Połączenia” w Muzeum Fabryki w Łodzi

W dniach 18.05.-13.06. odbędzie się wystawa ,,Connections – Połączenia” autorstwa Herberth’a Bolaños w Muzeum Fabryki w Łodzi przy ul. Drewnowskiej 58. Wystawa prezentować będzie wykonane przez artystę tkaniny w unikatowych technikach.

Źródło: materiały prasowe

IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela / Kula Fabula w Łodzi

W dniach 25.05.-02.06. odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. Jest to jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci i młodzieży. Na scenach łódzkich teatrów można zobaczyć najlepsze spektakle z Polski i Europy.

Źródło: www.facebook.com

Food Fest! w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 31.05-02.06. przy ul. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się Food Fest! W ramach urodzin Słowackiego będą czekać na Was m.in.: koncerty, zlot foodtrucków, animacje, pokazy motocykli, leżaki i muzyka.

Wystawa ,,Poruszenie” w Muzeum Sztuki 1 w Łodzi

W dniach 17.05-30.06. w Muzeum Sztuki 1 przy ul. Więckowskiego 36 odbędzie się wystawa ,,Poruszenie”. Jest to wystawa sztuki współczesnej.

Źródło: http://muzeumpiotrk

Wystawa ,,W oparach rtęci i Belladony” w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 14.05-30.06. odbędzie się wystawa ,,W oparach rtęci i Belladony” w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przy przy Placu Zamkowym 4. Wystawa prezentować będzie zbiory i historię farmacji i medycyny od wieku XV do lat 70 – tych XX w.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa Bartosza Jarmolińskiego – „L’enfant terrible” w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 17.05 do 16.06. odbędzie się wystawa Bartosza Jarmolińskiego – „L’enfant terrible” w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa skupia się na zagadnieniu męskości. W swojej sztuce autor wykorzystuje m.in. collage.

Źródło: www.facebook.com

3. Festiwal Filmów Piłkarskich w Muzeum Kinematografii w Łodzi

W dniach 29.05-01.06. w Muzeum Kinematografii w Łodzi przy placu Zwycięstwa 1 odbędzie się 3. Festiwal Filmów Piłkarskich. Czekają na Was pokazy znakomitych dokumentów i fabuł. Pokażemy 9 filmów na 18 projekcjach.

Źródło: www.facebook.com

IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela/Kula Fabula w Teatrze Pinokio

W dniach 25.05-02.06 odbędzie się jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci i młodzieży. Na scenach łódzkich teatrów będzie okazja do zobaczenia niezwykłych i wielokrotnie nagradzanych spektakli z całej Polski i Europy.

Źródło: materiały prasowe

Songwriter Łódź Festiwal 2019

W dniach 04.05-07.09. na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i 6-go Sierpnia w Łodzi odbędzie się Songwriter Łódź Festiwal. W każdą sobotę o godz. 20:00 zagrają artyści z całego świata. Wystąpią m.in.: Marcelina, Król, Brodacze Live Act, MajLo.

Źródło: www.facebook.com

XXIII Jarmark Łaski „Jarmark inny niż wszystkie”

W dniach 1-2.06 na Placu 11 Listopada oraz ulicy Żeromskiego odbędzie się XXIII Jarmark Łaski. Jest to jedno z największych wydarzeń w regionie, którego celem jest stworzenie przestrzeni, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: www.facebook.com

Urodziny ulicy Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim 2019

Urodziny ulicy Słowackiego to III edycja plenerowej imprezy odbywającej się w pasie głównej ulicy Piotrkowa Trybunalskiego, która w tym roku zaplanowana jest w dniach 31 maja – 2 czerwca.

Źródło: www.kdk.net.pl

Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu komputerowego

Kutnowski Dom Kultury (ul. Żółkiewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego ze zbiorów Muzeum w Sanoku. Otwarcie wystawy 6.05 (godz. 18:00) w Galerii Okno na Sztukę Kutnowskiego Domu Kultury. Wystawa potrwa do 2.06.

Źródło: materiały promocyj

Zjednoczona Pangea - wystawa w łódzkim Muzeum Sztuki ms1

Na wystawę zaprasza Muzeum Sztuki ms1 (ul. Więckowskiego 36). Wernisaż w piątek 22 marca. Wystawa używa tej geologicznej metafory, zapraszając do próby wyobrażenia sobie ziemskiej wspólnoty jako jednego gospodarstwa domowego.

12 .. 45 »
kalendarium imprez
<<     Sierpień, 2019     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

01.08.2019

31.08.2019
Wystawa żywych motyli w łódzkiej Palmiarni
05.07.2019

31.08.2019
Przeczytaj i podaj dalej. Wakacyjny bookcrossing w Ogrodzie Botanicznym
02.07.2019

31.08.2019
Wystawa muszli morskich w Palmiarni
25.06.2019

31.08.2019
Wystawa fotograficzna ,,Góry” autorstwa Zbyszka Łuczaka w Łodzi
10.05.2019

01.09.2019
Wystawa ,,Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje” w Pałacu Herbsta
15.06.2019

15.09.2019
„Sobiescy i Radziwiłłowie. Strażnicy Wizerunku Maryjnego”
06.06.2019

15.09.2019
Wystawa ,,Łódź Kaliska. Parada wieszczów” w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi
12.06.2019

29.09.2019
Wystawa ,,Ekspresje Wolności. Bunt i Jung Idysz” w Muzeum Miasta Łodzi
28.06.2019

13.10.2019
Wystawa ,,Studium Posłuszeństwa” w Muzeum Sztuki MS1 w Łodzi
31.05.2019

13.11.2019
Wystawa ,,4 czerwca 1989 – Wybraliśmy Wolność!”

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
http://www.translateria.pl
http://www.polska.travel/pl
katalog turystyczny 2015