Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi
Artykułów: 36
Strona 1 z 4

Źródło: materiały prasowe

,,Łódź (dla) Bezdomnych” – wystawa w Manufakturze w Łodzi

W dniach 03.06-17.06. w Manufakturze w Łodzi na Rynku Włókniarek Łódzkich (ul. Karskiego 5 pomiędzy budynkiem Elektrowni a byłej Straży Pożarnej) odbędzie się wystawa ,,Łódź (dla) Bezdomnych”. Przedstawia ona problem bezdomności w Łodzi.

Źródło: http://festiwaldobr

Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi

W dniach 07-16.06. odbędzie się Festiwal Dobrego Smaku. Potrwa jak nigdy dotąd 10 dni. Kulinaria połączona z tańcem, muzyką i sztuką wizualną, tak aby poczuć festiwal wszystkimi zmysłami. Zatem od 7 do 16 czerwca Łódź będzie żyła dobrym smakiem.

Źródło: https://www.zatokas

Mistrzostwa Polski w pływaniu synchronicznym w Łodzi

W dniach 08-09.06. w Zatoce Sportu przy al. Politechniki 10 w Łodzi odbędą się Mistrzostwa Polski w pływaniu synchronicznym. O medale będą walczyć seniorzy oraz juniorzy.

Źródło: https://makis.pl/

Naczepomania – największa wystawa samochodów ciężarowych w Łodzi

08.06. o godz. 10:00 w Atlas Arenie w Łodzi przy ul. Bandurskiego 7 odbędzie się Naczepomania. Jest to największa wystawa samochodów ciężarowych w Polsce. W programie m.in. monster truck show, koncert Me, Myself and I, animacje dla dzieci.

Źródło: www.facebook.com

Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Łodzi

W dniach 07-09.06. na torze kolarskim KS Społem przy ul. Północnej 36 Mistrzostwa Polski dla kategorii Masters i Cyklosport w konkurencjach torowych. Jest to jedna z najważniejszych imprez rowerowych w kraju! Musisz tam być!

Wystawa roślin mięsożernych w Palmiarni w Łodzi

W dniach 07-16.06. w Palmiarni w Łodzi przy al. Piłsudskiego 61 odbędzie się wystawa roślin mięsożernych. Zaprezentowane zostanie kilkadziesiąt odmian takich roślin jak kapturnice, tłustosze, muchołówki, rosiczki i wiele innych.

Źródło: www.facebook.com

Festiwal Spokoju w Łodzi

W dniach 08.06-16.06. odbędzie się Festiwal Spokoju w Łodzi. Festiwal poświęcony jest kulturze i historii Żydowskiej. W programie m.in. spacer z przewodnikiem, warsztaty robienia cicit, haftu, kaligrafii hebrajskiej, występy teatralne.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa ,,Łódź Kaliska. Parada wieszczów” w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi

W dniach 06.06-15.09. w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi przy ul. H. Sienkiewicza 44 odbędzie się wystawa pt. ,,Łódź Kaliska. Parada wieszczów”. Tematyką prac grupy artystycznej jest historia Polski.

Wystawa fotografii pt. ,,Dziecko w kadrze” w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie

W dniach 01.06-30.06. w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie przy Placu Narutowicza 1a odbędzie się wystawa fotografii ,,Dziecko w kadrze”. Zdjęcia, które wyczarował Marcin Muszyński są niczym kadry bajkowe.

Źródło: www.facebook.com

Kino Plenerowe w Ogrodach Geyera

W dniach od 7 czerwca do 14 września o godz. 20:00 (w każdy piątek i sobotę) w Ogrodach Geyera (ul. Piotrkowska 293/305) odbywać się będzie Kino Plenerowe, którego organizatorami są Ogrody Geyera i Kino – Galeria Charlie.

Źródło: www.facebook.com

TME.eu EkoPark w Uniejowie

W dniach 8-9 czerwca na boisku przy Termach Uniejów stanie TME.eu EKOPARK. To dwa dni szalonej zabawy podczas Earth Festival For EARTH for US 2019!

Źródło: www.facebook.com

Family Cup 2019 Zawody w Kolarstwie Górskim w Zgierzu

08.06. o godz. 09:00 na terenie Ośrodka Sportowo - Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu przy ul. Malinka 3/11 odbędą się XXIV Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup. Długość trasy od 2 do 20 km.

Źródło: www.facebook.com

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Muzeum Sportu. Szybciej, wyżej, mocniej”

W dniach 23.05-15.06 o godz. 12:30 (z wyłączeniem poniedziałków) Muzeum Sportu i Turystyki zaprasza na specjalne oprowadzania kuratorskie po stałej ekspozycji, znajdującej się w „Zatoce Sportu” Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 10).

Źródło: www.facebook.com

Koncert z cyklu Barokowa Łódź / Canzoni e Concerti w Pałacu Herbsta

08.06. o godz. 17:00 w Pałacu Herbsta przy ul. Przędzalnianej 72 odbędzie się koncert z cyklu Barokowa Łódź. Tym razem usłyszymy utwory muzyka epoki baroku - Adama Jarzębskiego. Usłyszą Państwo instrumenty: cynk, dulcjan oraz viola da gamba

Źródło: www.lodz.ap.gov.pl

Międzynarodowy Dzień Archiwów

W związku z Międzynarodowym Dniem Archiwów, Archiwum Państwowe w Łodzi (PL. Wolności 1) organizuje 8.06 o godz. 10:00 wystawę „ŁÓDZKI PIOTRUŚ. Zobacz, kogo wybraliśmy do Wielkiej Dwunastki naszego miasta! Zastanów się kogo ty byś wybrał?”.

Źródło: www.uniejow.pl

EARTH FESTIVAL. Uniejów 2019 – Gwiazdy dla Ziemi

W dniach 8-9 czerwca w Uniejowie (plaża nad Wartą tuż obok Term Uniejów) odbędzie się po raz drugi EARTH FESTIVAL. Uniejów 2019 – Gwiazdy dla Ziemi.

Źródło: https://kdk.net.pl/

Wystawa ,,Znaki Obecności w Kutnie"

W dniach 07.06-07.07. w Kutnowskim Domie Kultury przy ul. Żółkiewskiego 4 odbędzie się wystawa autorstwa Haliny Kamińskiej ,,Znaki Obecności”. Wystawa prezentuje malarstwo realistyczne i surrealistycze, malarstwo abstrakcyjne.

Źródło: https://mma.pl

Gala ACA MMA w Łodzi

08.06. o godz. 17:00 przy Stadionie ŁKS w Łodzi przy al. Unii Lubelskiej 2 odbędzie się gala ACA MMA. Zobaczymy walki topowych zawodników z Polski i zagranicy. W hali Łódź Sport Arena zawalczy m.in. Marcin Held i Daniel Omielańczuk.

Źródło: www.facebook.com

Brzeziny Fest 2019

08.06. w godzinach 14:00-23:00 przy Stadionie Miejskim w Brzezinach, przy ul. Sportowej 1 odbędzie się Brzeziny Fest! Wystąpią m.in. kabaret KaŁaMaSz, Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Gwiazdą wieczoru będzie raper O.S.T.R.

Źródło: www.facebook.com

Dni Orchidei 2019

Salon Orchidei zaprasza serdecznie na wystawę i kiermasz storczyków DNI ORCHIDEI 2019, która odbędzie się w dniach 6 – 9 czerwca 2019 roku w godz. 10:00 – 18:00 w Storczykarni w Łodzi przy ul. Antoniego Książka 8a.

Źródło: www.facebook.com

Międzynarodowy Turniej Mundurowych Formacji Konnych

W dniach 6-9.06 w Manufakturze, a następnie w Stajni Gajewniki (Gajewniki 2) odbędzie się Międzynarodowy Turniej Mundurowych Formacji Konnych.

Źródło: www.facebook.com

Koncert Maleo Reggae Rockers i Żabsona w Łowiczu

08.06. o godz. 19:00 w Łowickim Ośrodku Kultury przy ul. Podrzecznej 20 rozpocznie się koncert zespołu Maleo Reggae Rockers i Żabsona. Jeśli lubicie rap oraz reggae to przybywajcie!!

Źródło: www.facebook.com

Festiwal Mleka i Miodu Burzenin 2019

08.06. o godz. 14:00 przy ul. Spacerowej 1 w gminie Strumiany rozpocznie się Festiwal Mleka i Miodu Burzenin 2019. Festiwal promuje regionalne produkty oraz zespoły Disco-Polo.

Źródło: www.facebook.com

3 Marsz Nordic Walking Nadwarciańskimi Trasami w Zapolicach

08.06. w godz. 08:00-20:00 przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach przy ul. Głównej 14 rozpocznie Marsz Nordic Walking Nadwarciańskimi Trasami. Uczestnicy będą mogli pokonać 6 tras podczas trwania marszu.

Źródło: www.facebook.com

Dni Sieradza

W dniach 29.05-09.06. przy Amfiteatrze w Parku Staromiejskim w Sieradzu przy ul. Parkowej 1 odbędą się Dni Sieradza. Przewidziano m.in. koncerty zespołu Tulia, Dżem, MY3, Janusza Laskowskiego.

Źródło: www.facebook.com

UltraPark Weekend - Supermaraton w Pabianicach

W dniach 07-09.06. przy Parku Wolności w Pabianicach przy ul. Łaskiej 114 odbędzie się UltraPark Weekend. Zawodnicy zmierzą się trasie 100 km podczas 11.PZLA Mistrzostw Polski w Biegu na 100km oraz w biegu 48 godzinnym i 50km

Źródło: https://www.kupbile

Rock&Rose – festiwal muzyki metalowej w Kutnie

08.06. o godz. 14:00 przy Placu w Kutnie przy ul. Józefów 7a rozpocznie Rock&Rose. Gwiazdą wieczoru będzie Venom Inc, zespół grający trash/blackmetal. Zespół stanowią byli członkowie legendarnej grupy blackmetalowej VENOM!

Źródło: www.gminakutno.pl

Wielki Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka w Gminie Kutno

8 czerwca od godz. 14:00 w Gołębiewie Starym (teren rekreacyjny przy dawnej szkole) odbędzie się Wielki Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na wszystkich uczestników czeka mnóstwo darmowych atrakcji!

Źródło: www.facebook.com

Trakt Żydowski

8 czerwca o godz. 15:00 Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Zamurowa 11) zaprasza na wycieczkę śladem piotrkowskiej społeczności żydowskiej. Wycieczka rozpoczyna się przy siedzibie Centrum Informacji Turystycznej.

Źródło: www.facebook.com

Dni Rawy Mazowieckiej

W dniach 8-9 czerwca odbędą się Dni Rawy Mazowieckiej. W trakcie tegorocznego święta miasta czekać będzie moc wyjątkowych atrakcji i koncertów.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa ,,Connections - Połączenia” w Muzeum Fabryki w Łodzi

W dniach 18.05.-13.06. odbędzie się wystawa ,,Connections – Połączenia” autorstwa Herberth’a Bolaños w Muzeum Fabryki w Łodzi przy ul. Drewnowskiej 58. Wystawa prezentować będzie wykonane przez artystę tkaniny w unikatowych technikach.

Wystawa ,,Poruszenie” w Muzeum Sztuki 1 w Łodzi

W dniach 17.05-30.06. w Muzeum Sztuki 1 przy ul. Więckowskiego 36 odbędzie się wystawa ,,Poruszenie”. Jest to wystawa sztuki współczesnej.

Źródło: http://muzeumpiotrk

Wystawa ,,W oparach rtęci i Belladony” w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 14.05-30.06. odbędzie się wystawa ,,W oparach rtęci i Belladony” w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przy przy Placu Zamkowym 4. Wystawa prezentować będzie zbiory i historię farmacji i medycyny od wieku XV do lat 70 – tych XX w.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa Bartosza Jarmolińskiego – „L’enfant terrible” w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 17.05 do 16.06. odbędzie się wystawa Bartosza Jarmolińskiego – „L’enfant terrible” w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa skupia się na zagadnieniu męskości. W swojej sztuce autor wykorzystuje m.in. collage.

Źródło: materiały prasowe

Songwriter Łódź Festiwal 2019

W dniach 04.05-07.09. na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i 6-go Sierpnia w Łodzi odbędzie się Songwriter Łódź Festiwal. W każdą sobotę o godz. 20:00 zagrają artyści z całego świata. Wystąpią m.in.: Marcelina, Król, Brodacze Live Act, MajLo.

Źródło: materiały prasowe

XXV Łódzkie Spotkania Baletowe

W dniach 11.05. do 23.06. w Teatrze Wielkim przy Placu Dąbrowskiego w Łodzi odbędą się XXV Łódzkie Spotkania Baletowe. To najbardziej prestiżowa impreza taneczna w Europie. Wystąpią najbardziej znane zespoły taneczne z całego świata.

kalendarium imprez
<<     Październik, 2019     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

14.10.2019

19.10.2019
VI Rubinstein Piano Festival.
07.10.2019

27.10.2019
Grafikalia 2019 w Głownie
01.10.2019

28.10.2019
4. Urodziny Sukcesji - "Olbrzymy oceanów" - interaktywna wystawa w Sukcesji
29.09.2019

31.10.2019
„Widoki duże i małe - pejzaż". Wystawa w Muzeum Fabryki w Manufakturze
14.09.2019

10.11.2019
Wystawa prac Romana Artymowskiego
31.05.2019

13.11.2019
Wystawa ,,4 czerwca 1989 – Wybraliśmy Wolność!”
31.05.2019

30.12.2019
Wystawa ,,Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie.”
06.09.2019

12.01.2020
Prototypy 03: Carolina Caycedo i Zofia Rydet. Raport Troski
04.10.2019

02.02.2020
KOMPONOWANIE PRZESTRZENI. RZEŹBY AWANGARDY
05.10.2019

15.03.2020
16. Międzynarodowe Triennale Tkaniny

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.translateria.pl
http://www.polska.travel/pl
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
katalog turystyczny 2015