Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi
Artykułów: 36
Strona 1 z 4

Źródło: www.facebook.com

Noc Muzeów w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

18.05 w godz. 17:00-01:00 w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi przy ul. Targowej 1/3 odbędzie się Noc Muzeów. W programie m.in.: wyprawa do krańców Wszechświata w strefie Głębokiego Kosmosu.

Źródło: www.facebook.com

Zlot Foodtrucków w Bełchatowie

W dniach 17.05-19.05. odbędzie się Zlot Foodtrucków w Bełchatowie przy Placu Narutowicza. Oprócz pysznego jedzenia czekają atrakcje dla rodzin z dziećmi oraz konkursy z nagrodami w postaci voucherów.

Źródło: www.lodz.travel

II Festiwal Naturalnego Budowania

W dniach 18-19.05, w budynku Wydziału Zarządzania UŁ (ul. Matejki 22/26) odbędzie się II Festiwal Naturalnego Budowania - wyjątkowe wydarzenie, które co 2 lata przyciąga z Polski setki entuzjastów, profesjonalistów i ciekawych tego tematu.

Źródło: www.facebook.com

Oko na Łódź z PURO Hotels

18 maja w godz. 12:00-18:00 w PURO Hotels (Łódź) – ul. Ogrodowa 16, odbędzie się wydarzenie pt. „Oko na Łódź”. „Oko na …” jest to cykl imprez organizowanych już od 4 lat przez PURO Hotels i magazyn USTA, które podróżują wspólnie po Polsce.

Źródło:www.facebook.com

Fabryka Muchołapek - premiera filmowego spektaklu w Noc Muzeów w Łodzi

18.05. o godz. 20:00 w Kinie Charlie przy Piotrkowskiej 203/205 odbędzie się premiera spektaklu Fabryka Muchołapek wystawionego przez Teatr Nowy. Spektakl przybliża widzom wiedzę o getcie łódzkim, które przetrwało najdłużej w Europie.

Źródło:www.facebook.com

Wycieczka śladem ,, Piotrkowskich Murali” w Piotrkowie Trybunalskim

18.05. o godz. 15:00 przy Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Zamurowej 11 odbędzie się wycieczka śladem ,,Piotrkowskich Murali”.

Źródło: http://www.wytworni

Recital kabaretowy Artura Andrusa w Klubie Wytwórnia

18.05. o godz. 20:00 w Klubie Wytwórnia przy ul. Łąkowej 29 wystąpi Artur Andrus gościnnie z Dorotą Miśkiewicz. Występ promuje ostatnią płytę artysty pt. ,,Sokratesa 18” . Nie zabraknie także hitów takich jak ,,Baba na psy”, ,,Orzeł może”.

Noc Muzeów w MS1 i MS2 w Łodzi

18.05. w godz. 18:00-01:00 odbędzie się Noc Muzeów w Muzeum Sztuki. 2 oddziały Muzeum MS1 przy ul. Więckowskiego 36 i MS2 przy ul. Ogrodowej 19 biorą w niej udział. W programie m.in.: warsztaty gry na bębnach, warsztaty taneczne.

Wystawa ,,Poruszenie” w Muzeum Sztuki 1 w Łodzi

W dniach 17.05-30.06. w Muzeum Sztuki 1 przy ul. Więckowskiego 36 odbędzie się wystawa ,,Poruszenie”. Jest to wystawa sztuki współczesnej.

Źródło:www.facebook.com

,,Człowiek z Manufaktury” mega widowisko w Manufakturze w Łodzi

18.05. o godz. 20:00 na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze w Łodzi odbędzie się widowisko plenerowe ,,Człowiek z Manufaktury”. Jest to opera o burzliwych wydarzeniach w dziejach wielokulturowej łódzkiej metropolii.

Źródło: https://www.miasto.

XIII Zgierska Noc Muzeów

18.05. w godzinach 17:00-24:00 odbędzie się Zgierska Noc Muzeów. W tegorocznej edycji do akcji przyłączyło się wiele placówek m.in.: Muzeum Miasta Zgierza, Centrum Kultury Dziecka, Park Kulturowy Miasto Tkaczy, Komenda Powiatowa Policji.

Źródło: www.lodz.naszemiast

Akcja „Mama na kawie”

26 maja będzie obchodzony Dzień Matki i dlatego portal MyMamy.pl postanowił zachęcić do świętowania wszystkie mamy nie tylko tego dnia, ale przez cały miesiąc maj.

Kolejowa Noc Muzeów w Parowozowni Skierniewice

18.05. od godz. 20:00 w Parowozowni Skierniewice przy ul. Łowickiej 1 rozpocznie się Noc Muzeów. Jedyna taka noc w roku, w trakcie zaprezentowane zostaną urządzone specjalnie na tę okazje iluminowane wystawy nie tylko taboru.

Źródło: http://muzeumpiotrk

Wystawa ,,W oparach rtęci i Belladony” w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 14.05-30.06. odbędzie się wystawa ,,W oparach rtęci i Belladony” w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przy przy Placu Zamkowym 4. Wystawa prezentować będzie zbiory i historię farmacji i medycyny od wieku XV do lat 70 – tych XX w.

Źródło: http://www.muzeumle

Noc Muzeów na Zamku w Łęczycy

18.05 w godz. 18:00 – 22:00 w Muzeum na Zamku w Łęczycy przy ul. Zamkowa 1 odbędzie się Noc Muzeów. W programie m.in.: koncert zespołu Pale Mannequin, projekcje filmowe, warsztaty dla dzieci.

Źródło: www.facebook.com

Noc Muzeów w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

18.05. w godz. 16:00 -01:00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282 odbędzie się Noc Muzeów. Przewidziano prawdziwy maraton wernisaży. Jeśli lubicie różnego rodzaju sztukę to koniecznie odwiedźcie te Muzeum.

Źródło: www.facebook.com

Noc Muzeów w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi oraz w jej oddziałach

18.05. w godzinach 18:00-01:00 w Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Stacji Radegast, Oddziale Martyrologii Radegast oraz w Sądzie Okręgowym odbędzie się Noc Muzeów. Przewidziane są m.in.: gry terenowe, pokazy Służby Więziennej, filmowe, wykłady.

Noc Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki w Łodzi

18.05. w godz. 18:00 do 01:00 w Muzeum Sportu i Turystyki przy al. Politechniki 10 odbędzie się Noc Muzeów. Poznają Państwo historię sportu w Łodzi i okolicach oraz historię znanych łódzkich sportowców.

Noc Muzeów w Muzeum Kanału ,,Dętka” w Łodzi

18.05. w godz. 18:00 do 01:00 w Muzeum Kanału ,,Dętka” przy placu Wolności w Łodzi odbędzie się Noc Muzeów. Jedyna okazja by poznać historię łódzkiej kanalizacji i wodociągów i obejść centrum miasta pod ziemią.

Źródło: www.facebook.com

Noc Muzeów w Muzeum Miasta Łodzi

18.05. w godz. 18:00 do 01:00 w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 odbędzie się Noc Muzeów. Głównym punktem programu tegorocznej Nocy Muzeów będzie udostępnienie wystawy stałej „Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań”.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa Bartosza Jarmolińskiego – „L’enfant terrible” w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 17.05 do 16.06. odbędzie się wystawa Bartosza Jarmolińskiego – „L’enfant terrible” w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa skupia się na zagadnieniu męskości. W swojej sztuce autor wykorzystuje m.in. collage.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa Anikó Sárközi: „Światło i kolor” w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 10-09.06. odbędzie się wystawa Anikó Sárközi: „Światło i kolor” przy ul. Sieradzkiej 8. Jeśli lubicie malarstwo impresjonistyczne to koniecznie zobaczcie tą wystawę!

Źródło: www.facebook.com

Koncert Gosi Andrzejewicz w Łodzi

18.05. o godz. 22:00 w Klubie Narraganset przy ul. Gdańskiej 129 w Łodzi wystąpi Gosia Andrzejewicz. Artystka znana z takich przebojów jak: ,,Pozwól Żyć” , ,,Słowa”, ,,Doceń to”. Jeśli lubicie mieszankę popu z muzyką Dance to przyjdzie na koncert!

Źródło: www.facebook.com

Łódzki Festiwal Win Polskich w Łodzi

18.05. o godz. 13:00 w Klubie Wino w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 217 ((parking od al. Kościuszki 132) rozpocznie się Łódzki Festiwal Win Polskich. Podczas festiwalu możliwa jest degustacja i zakup win polskich producentów.

Źródło: www.terazteatr.pl

Bilet do teatru za 350 groszy

18.05 obchodzona będzie 5. edycja Dnia Teatru Publicznego. Z tej okazji blisko 100 teatrów z 40 miast weźmie udział w akcji Bilet do teatru za grosze. Tego dnia w kasach teatrów będzie można kupić bilety na wybrane spektakle po 350 groszy.

Źródło: https://www.bilety2

Koncert Jazzowy PIANOHOOLIGAN w Filharmonii Łódzkiej

18.05. o godz. 19:00 w Filharmonii Łódzkiej przy ul. Narutowicza 20/22 odbędzie się Koncert Jazzowy PIANOHOOLIGAN. Koncert promuje ostatnią wydanę płytę artysty pt. ,, 24 Preludes & Improvisations" (Decca Classics)”.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa Masquemask Installation w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

18.05. o godz. 17:00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282 odbędzie się wernisaż wystawy Masquemask Installation by Jaime Hayon. Jest to wystawa masek i twarzy wykonanych z różnego rodzaju materiałów.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa ,,Wątki i Sploty” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

W dniach 18.05-21.07. odbędzie się wystawa ,,Wątki i Sploty” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282. Tytułowe wątki i sploty symbolizować mogą podstawę tkaniny. W metaforze zaś przebieg życia jednostki.

Źródło: www.uml.lodz.pl

VI Łódzkie Senioralia

Tegoroczna edycja Łódzkich Senioraliów odbędzie się w dniach 12-24 maja 2019 r. Na seniorów czekać będzie ponad 500 wydarzeń edukacyjnych, sportowo - rekreacyjnych kulturalnych, prozdrowotnych i wiele innych.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa ,,Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje” w Pałacu Herbsta

W dniach 10.05-01.09. w Muzeum Pałacu Herbsta przy ul. Przędzalnianej 72 w Łodzi odbędzie się wystawa zatytułowana ,,Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje”. Wystawa poświęcona jest malarstwie artysty.

Źródło: www.muzeumkutno.com

X Kutnowska Noc w Muzeum

18.05. o godz. 18:30 w Muzeum Regionalnym w Kutnie przy placu Marszałka Józefa Piłsudskiego 20 odbędzie się X Kutnowska Noc Muzeum. W programie znajdziemy m.in.: nocne zwiedzanie Pałacu Saskiego, pokaz ,,Rysowanie piaskiem”, animacje.

Źródło:www.facebook.com

Łódź Design Festival 2019

W dniach 17-26.05. przy ul. Tymienieckiego 3 odbędzie się Łódź Design Festival. Jest to najstarszy festiwal designu w Polsce poświęcony wzornictwu przemysłowemu, projektowaniu graficznemu, architekturze, rzemiosłu i kreowaniu usług.

Źródło: materiały prasowe

Songwriter Łódź Festiwal 2019

W dniach 04.05-07.09. na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i 6-go Sierpnia w Łodzi odbędzie się Songwriter Łódź Festiwal. W każdą sobotę o godz. 20:00 zagrają artyści z całego świata. Wystąpią m.in.: Marcelina, Król, Brodacze Live Act, MajLo.

Źródło: www.bibliokutno.pl

Kutnowskie Dni Fantastyki 2019

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie (ul. Wojska Polskiego 5) zaprasza w dniach 17-19 maja na Kutnowskie Dni Fantastyki. Jest to już 4. edycja imprezy przygotowana dla fanów fantasy i science fiction.

Źródło: www.pik.lodz.pl

Noc Muzeów w Łodzi 2019

Noc Muzeów w Łodzi – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na zwiedzaniu w godzinach nocnych muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów. W tym roku zaplanowane jest na sobotę, 18 maja.

Źródło: www.kdk.net.pl

Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu komputerowego

Kutnowski Dom Kultury (ul. Żółkiewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego ze zbiorów Muzeum w Sanoku. Otwarcie wystawy 6.05 (godz. 18:00) w Galerii Okno na Sztukę Kutnowskiego Domu Kultury. Wystawa potrwa do 2.06.

kalendarium imprez
<<     Sierpień, 2019     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

24.08.2019

25.08.2019
XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy
24.08.2019

25.08.2019
Dni Gminy Inowłódz 2019
24.08.2019

25.08.2019
Obchody 114 rocznicy urodzin św. Faustyny w Sanktuarium w Świnicach Warckich
01.08.2019

31.08.2019
Wystawa żywych motyli w łódzkiej Palmiarni
05.07.2019

31.08.2019
Przeczytaj i podaj dalej. Wakacyjny bookcrossing w Ogrodzie Botanicznym
02.07.2019

31.08.2019
Wystawa muszli morskich w Palmiarni
25.06.2019

31.08.2019
Wystawa fotograficzna ,,Góry” autorstwa Zbyszka Łuczaka w Łodzi
10.05.2019

01.09.2019
Wystawa ,,Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje” w Pałacu Herbsta
15.06.2019

15.09.2019
„Sobiescy i Radziwiłłowie. Strażnicy Wizerunku Maryjnego”
06.06.2019

15.09.2019
Wystawa ,,Łódź Kaliska. Parada wieszczów” w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
http://www.polska.travel/pl
http://www.translateria.pl
katalog turystyczny 2015