Wyniki regionalnego etapu Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017

Dodano: 09.11.2017

Zakończył się regionalny etap Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 r. Decyzją Kapituły w krajowym finale oraz Konkursie Internautów nasze województwo reprezentuje ZOO Safari Borysew.

Źródło: materiały promocyj
Źródło: materiały promocyj
Źródło: materiały promocyj
Źródło: materiały promocyj
Źródło: materiały promocyj
Źródło: materiały promocyj
Żródło: materiały promocyj
Żródło: materiały promocyj
Źródło: archiwum ROTWŁ
Źródło: archiwum ROTWŁ

Decyzją Jury Certyfikaty ROTWŁ na najlepszy produkt turystyczny województwa łódzkiego w 2017 r. otrzymały:

  1. ZOO Safari Borysew
  2. Loft Aparts - Apartamenty Hotelowe w Fabryce Scheiblera & Cafe Loft

Kapituła oceniająca kandydatów postanowiła dodatkowo nagrodzić Wyróżnieniami ROTWŁ następujące produkty:

  1. Zalew Batorówka
  2. Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej
  3. Wycieczka nordic walking do Egiptu

ZOO Safari Borysew zostało ponadto wytypowane jako kandydat z naszego województwa na etapie krajowym konkursu do nagrody - Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej oraz jako kandydat internautów w Internetowym Konkursie POT, który wystartował  6 listopada.

Zachęcamy do internetowego głosowania na ZOO na stronie https://www.polska.travel/pl/certyfikat-internautow2017 - pozycja nr 5 w tabeli.

Wyniki ogólnokrajowego etapu konkursu oraz konkursu internautów poznamy już 23 listopada na uroczystej gali w Warszawie.

Opisy nagrodzonych produktów:

  1. ZOO SAFARI BORYSEW to wyjątkowy prywatny ogród zoologiczny w samym centrum Polski. Żyją tu dzikie zwierzęta z 5 kontynentów. Największą, unikalną na skalę krajową atrakcją są niezwykle rzadkie białe lwy (12 sztuk) i białe tygrysy bengalskie (17 sztuk), a także największe w Europie stado krokodyli nilowych i aligatorów amerykańskich. Łącznie na 26 ha przestronnych wybiegów swój dom znalazło blisko 600 osobników reprezentujących 90 gatunków zwierząt m.in. antylopy, zebry, bawoły, wielbłądy, foki, małpy, lemury, pumy, serwale, rysie, papugi, węże, żurawie, pawie i pelikany. W 2014 r. w Borysewie na świat przyszły pierwsze w Polsce białe lwy, od tego czasu powitaliśmy na świecie 5 miotów białych lwów i 5 miotów białych tygrysów, co zwiększyło światową populację tych rzadkich odmian aż o 15%.
  2. LOFT APARTS - APARTAMENTY HOTELOWE W FABRYCE SCHEIBLERA & CAFE LOFT to luksusowe apartamenty hotelowe w XIX–wiecznej Fabryce Scheiblera. Monumentalna przędzalnia z rubinowej cegły to jeden z najwspanialszych zabytków Łodzi i serce wyjątkowej dzielnicy Księży Młyn. Lofty powstały jako pierwsze w Polsce i dały przykład kolejnym tego typu inwestycjom. Są przykładem doskonałej rewitalizacji historycznego obiektu.To miejsce spotkań elity biznesu i przestrzeń dla artystów. Cykliczne imprezy odbywają się pod marką Art & Education. LA zdobyły m.in. tytuł Top Hotel 2015, I miejsce w kategorii Hotele w obiektach zabytkowych w konkursie Hotel z pomysłem i nagrodę Top Clean Hotel Venere, w październiku tego roku dostały rekomendację SLOW ROAD - projektu, którego partnerem jest National Geographic Traveler i Polska Organizacja Turystyczna.
  3. ZALEW BATORÓWKA to obiekt agroturystyczny z bogatą ofertą rekreacji dla rodzin. Obiekt zlokalizowany jest niedaleko trasy Warszawa - Łódź, co sprawia, że z oferty chętnie korzystają mieszkańcy Łodzi i Warszawy pragnący wypocząć z dala od miejskiego zgiełku. W swojej ofercie Batorówka posiada obszerne dwukondygnacyjne domy z aneksami kuchennymi i infrastrukturą zewnętrzną (kuchnie letnie), co daje możliwość spędzania wspólnie czasu przez wielodzietne i wielopokoleniowe rodziny. Sam zalew został ogrodzony dla zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych. Batorówka organizuje różnorodne wydarzenia cyklicznie, przeznaczone dla miłośników przyrody i aktywnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Obiekt prowadzi małżeństwo Renaty i Zbigniewa Bator, którzy mieszkają na miejscu.
  4. ROTWŁ wraz z MOK w Konstantynowie Łódzkim od 10 lat realizuje artystyczny projekt pod nazwą PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ, który zyskał ogromną rzeszę uczestników i sympatyków. Głównym celem, jaki przyświeca podczas prac nad koncepcją pleneru, jest niekonwencjonalna promocja walorów turystycznych województwa, widzianych oczami artystów. Poplenerowe wystawy mają wędrowny charakter. Przez cały rok prace podróżują po galeriach, muzeach i domach kultury, goszczą także w innych miastach Polski oraz za granicą. Są często barwnym uzupełnieniem różnorodnych wydarzeń turystycznych (targi turystyczne, konferencje, seminaria, obchody Światowego Dnia Turystyki, spotkania branżowe). Dziesięć lat plenerów zbudowało uznaną i cenioną markę wydarzenia kulturalnego, dającą się określić liczbą ponad sześciuset zrealizowanych prac malarskich.
  5. Od 2014 r. w drugi weekend września w Pęczniewie nad Zalewem Jeziorsko odbywa się rodzinna impreza tematyczna pod nazwą WYCIECZKA NORDIC WALKING DO EGIPTU, promująca spacer z kijkami jako sposób na aktywne spędzanie czasu. Oryginalna nazwa imprezy jest nieprzypadkowa – istniał tu niegdyś położony malowniczo wśród pół przysiółek o nazwie Egipt. Na kanwie niezwykłej nazwy miejsca "Grupa Pozytywnie Zakręconych Osób" z Pęczniewa wraz z władzami gminy organizują imprezę, która w zabawny sposób (specjalnie wykonane ze słomy piramidy, wielbłąd, palmy etc.) promuje zdrowy tryb życia, aktywność na świeżym powietrzu i poznawanie okolicy. Wszelkie atrakcje (w tym kulinarne oraz nagrody-niespodzianki) zapewniają liczni lokalni i regionalni sponsorzy i patron -m.in. ROTWŁ i Urząd Marszałkowski.

Gratulujemy laureatom etapu regionalnego konkursu, a Borysewowi dodatkowo życzymy sukcesu na etapie ogólnopolskim i w konkursie internetowym!