Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi

Wyniki regionalnego etapu Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2018

dodano: 05.10.2018
drukujpoleć znajomemu

Zakończył się regionalny etap Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2018 r. Decyzją Kapituły do finałowych ogólnopolskich rozgrywek zakwalifikowało się Stare Kino Cinema Residence z Łodzi oraz Sieradz Open Hair Festival.

Decyzją Jury Certyfikaty ROTWŁ na najlepszy produkt turystyczny województwa łódzkiego w 2018 r. otrzymały:

  1. Stare Kino Cinema Residence
  2. Sieradz Open Hair Festival
  3. Święto Róży w Kutnie
  4. Gra na tablety Łódzkie #TamTu
  5. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw
  6. Festiwal Geyer Music Factory w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym Certyfikatami ROTWŁ!

Stare Kino Cinema Residence będzie także reprezentować nasz region w odbywającym się równolegle Konkursie Internautów Polskiej Organizacji Turystycznej.

O sposobach głosowania na Stare Kino w tej konkurencji powiadomimy wkrótce.

Ocena kandydatur pod kątem przyznania Certyfikatu POT przez Ogólnopolską Komisję Produktową będzie trwać do 30.10.2018 r. Wyniki ogólnokrajowego etapu konkursu oraz konkursu internautów poznamy w listopadzie 2018 r. na uroczystej gali w Warszawie.

Opisy produktów nagrodzonych w tym roku Certyfikatami ROTWŁ (źródło: materiały promocyjne Kandydatów):

STARE KINO CINEMA RESIDENCE

Butikowy aparthotel Stare Kino powstał z miłości do filmowej Łodzi w zabytkowej XIX-wiecznej kamienicy projektu Gustawa Landau-Gutentegera przy słynnej Piotrkowskiej pod nr 120. Filmowa koncepcja nie jest dziełem przypadku, w 1899 r. powstał tu pierwszy stały kinematograf na ziemiach polskich. Każdy pokój urządzony jest w konwencji innego klasyka kina polskiego i światowego, nie ma dwóch takich samych. Korytarze również przenoszą w inny świat, każdy to inna epoka, bądź gatunek filmowy. Nasze wnętrza zabierają Gości do świata kinematografii i sztuki za pomocą licznych rekwizytów, oryginalnych plakatów filmowych, kamer, projektorów, aparatów, tworzących swoiste muzeum. Stare Kino to 50 filmowych pokoi, kino, 2 sale konferencyjne i restauracja, miejsce licznych spotkań, wydarzeń i wernisaży.

SIERADZ OPEN HAIR FESTIVAL

Sieradz Open Hair Festival nawiązuje do dziedzictwa kulturowego Miasta i jednego z najsłynniejszych mieszkańców Sieradza Antoniego Cierplikowskiego. SOHF organizowany jest co roku w trzeci weekend lipca (od 2009). W przestrzeni miejskiej skupia kilkudziesięciotysięczną publiczność w trakcie wydarzeń fryzjerskich, modowych i muzycznych. Festiwal umiejscowiony jest w kilku przestrzeniach Miasta, tam, gdzie najchętniej przebywają mieszkańcy i turyści. Miejsca, w których bywał sam Antoine. SOHF promuje Sieradz jako miasto atrakcyjne pod kątem turystyki weekendowej. Tak jak Antoine kochał odważnych artystów tak i festiwal promuje także młodych adeptów sztuki, pokazując ich odważne prace i kolekcje. Wszystkie wydarzenia są ogólnodostępne i organizowane w plenerze i całkowicie bezpłatne. SOHF towarzyszą niecodzienne wydarzenia i publikacje - jak prezentacja filmu o Antoinie, który wiele lat przeleżał zamknięty w szufladzie w Cannes. To także publikacje o mieście i A.Cierplikowskim zawierające nieznane dotąd historie czy zdjęcia. Dystrybuowane do bibliotek i największych salonów fryzjerskich w Polsce. Od 10 lat SOHF ma swoją wierną publiczność z Polski i zagranicy.

ŚWIĘTO RÓZY W KUTNIE

Święto Róży (ŚR) to największa w Polsce impreza o tematyce różanej. Organizowana od 44 lat, w każdy drugi weekend września w Kutnie. Jej sednem jest Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych prezentująca ponad 350 odmian róż ogrodowych oraz kompozycje kwiatowe autorstwa najlepszych florystów z Polski i zagranicy. Towarzyszy jej wiele wydarzeń tematycznych (Jarmark Różany, Konferencja Różana, Plenerowe Targi Różane, Konkursy Różane). Całość podparta wydarzeniami dla różnych grup (m.in. koncerty, kulinaria, lunapark - www.swietorozy.pl/czym-jest-sr/). W Kutnie spotkamy różaną społeczność - producentów, hodowców, ekspertów z kraju i zagranicy oraz wielbicieli róż z całego kraju (ok. 80.000 turystów w 2018 r.). ŚR jest zwieńczeniem działań związanych z rozwojem miejskiej strategii marki Kutno Miasto Róż.

ŁÓDZKIE #TAMTU

Innowacyjna tabletowa gra miejska TamTu w Łodzi/regionie dla grup zorganizowanych w językach: polskim i angielskim (możliwość adaptacji w innych regionach dla osób indywidualnych i połączenia z usługami konferencyjnymi). Produkt z 2015 r. wykorzystuje walory, atrakcje, realizowane imprezy, usługi. Jest pakietem usług turystycznych - łączy aktywne  zwiedzanie i zajęcia integracyjne. Zagadki zlokalizowane są na zewnątrz i w obiektach (hotele, muzea, galerie, restauracje). Elastyczna liczba graczy/grup i czas gry (do 400 os.). Drużyny na tabletach z zaznaczonymi miejscami zagadek same obierają strategię - trasę gry. Pytania mają różną punktację/trudność, dotyczą m.in.: historii, kultury, sztuki, mody, architektury, gwary, imprez kulturalnych. Odpowiedzią może być także wykonane zdjęcie. Możliwość dodania pytań dedykowanych, zadań specjalnych - np. degustacji i gier tematycznych - przykładowo  filmowej, architektonicznej, czy historycznej.

SKIERNIEWICKIE ŚWIĘTO OWOCÓW, WARZYW I KWIATÓW

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw - trzy filary święta: kwiaty, owoce, warzywa - Miasto jako główny koordynator działań podległych instytucji i jednostek - 41 lat tradycji – http://swietokwiatow.pl/historia/ - trzeci weekend września - całe centrum miasta - 200-300 tysięcy odwiedzających - Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego 2011 roku Dostępność i informacja - tysiące miejsc parkingowych - specjalne oferty dojazdu koleją - darmowa komunikacja miejska - oznakowanie miasta - Punkty Informacji Święta - banery z programem na terenie Święta - Lotna Informacja Święta – rozdawane odwiedzającym broszury informacyjne - bieżąca relacja w socialmedia Przykładowa broszura programowa Święta: - https://issuu.com/umskierniewice/docs/ulotka_40_skoiw

GEYER MUSIC FACTORY

Wydarzenie GEYER MUSIC FACTORY (GMF) to cykl letnich koncertów plenerowych odbywających się na terenie łódzkiej Białej Fabryki Ludwika Geyera – w jednym z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej. Od 2009 roku w piątkowe wieczory lipca i sierpnia wewnętrzny brukowany dziedziniec Białej Fabryki - siedziby Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi - wypełnia się wspaniałą muzyką i publicznością. Różnorodność prezentowanych stylów muzycznych, niska cena biletu w porównaniu z innymi wydarzeniami muzycznymi tej rangi, wysoki poziom artystyczny koncertów oraz możliwość zwiedzania wystaw muzealnych składają się na niezwykle atrakcyjną ofertę kulturalną dla szerokiego grona odbiorców – mieszkańców województwa łódzkiego oraz innych rejonów kraju.

 

Źródło fotografii: materiały promocyjne uczestników konkursu

Zdjęcia:
Stare Kino Cinema Residence
Stare Kino Cinema Residence
Stare Kino Cinema Residence
Sieradz Open Hair Festival
Sieradz Open Hair Festival
Sieradz Open Hair Festival
Święto Róży w Kutnie
Święto Róży w Kutnie
Święto Róży w Kutnie

Gra Łódzkie #TamTu
Gra Łódzkie #TamTu
Gra Łódzkie #TamTu
Skierniewickie Święto Kwiat
Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw
Skierniewickie Święto Kwiat
Festiwal Geyer Music Factory w
Festiwal Geyer Music Factory w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Festiwal Geyer Music Factory wDodaj swój komentarz


Nick lub imię:

Komentarz:
Przepisz kod z obrazka:
Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Opublikuj


Brak komentarzy
kalendarium imprez
<<     Wrzesień, 2019     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Najbliższe wydarzenia

09.09.2019

22.09.2019
3. Food Fest - Festiwal kulinarny "Jemy w Łodzi"
12.06.2019

29.09.2019
Wystawa ,,Ekspresje Wolności. Bunt i Jung Idysz” w Muzeum Miasta Łodzi
27.07.2019

06.10.2019
Wystawa „Zainstalowani na wieczność”
09.09.2019

09.10.2019
Wojna w kadrze i dymku. Obraz II wojny św. w komiksach dla dzieci i dorosłych
01.09.2019

13.10.2019
„Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni... Wrzesień 1939 roku w Łowiczu"
28.06.2019

13.10.2019
Wystawa ,,Studium Posłuszeństwa” w Muzeum Sztuki MS1 w Łodzi
28.06.2019

13.10.2019
Wystawa Marka Chlandy „Studium Posłuszeństwa”
14.09.2019

10.11.2019
Wystawa prac Romana Artymowskiego
31.05.2019

13.11.2019
Wystawa ,,4 czerwca 1989 – Wybraliśmy Wolność!”
31.05.2019

30.12.2019
Wystawa ,,Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie.”

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.translateria.pl
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
katalog turystyczny 2015