Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi

XX Łódzkie Targi Edukacyjne

dodano: 24.02.2017
drukujpoleć znajomemu

XX Łódzkie Targi Edukacyjne
XX Łódzkie Targi Edukacyjne
XX Łódzkie Targi Edukacyjne

Łódzkie Targi Edukacyjne (2-3.03.2017 r.) wzorem lat ubiegłych organizowane są z myślą o ludziach młodych, którzy stają przed wyborem najlepszej drogi kształcenia

To jedno z największych w Polsce wydarzeń wystawienniczych, prezentujących szeroką oferty szkół publicznych i prywatnych, uczelni wyższych z całego kraju oraz placówek zajęć pozaszkolnych. Targi to również różnorodny i bogaty program wydarzeń towarzyszących.

Łódzkie Targi Edukacyjne to przede wszystkim możliwość zapoznania się z wciąż ewoluującą ofertą szkolnictwa. Hala Expo-Łódź, na czas trwania imprezy, zmieni się w największe centrum informacji edukacyjnej. Swoje usługi i produkty przedstawi blisko 120 szkół, instytucji i firm. Wystawcy Targów zaprezentują najlepsze sposoby poszerzania wiedzy, a także pomogą młodzieży w wyborze dalszej ścieżki kariery. Podczas dwudziestej edycji ŁTE zostaną zorganizowane seminaria, konferencje, warsztaty oraz lekcje pokazowe, podczas których zaprezentowane będą też aktualne trendy rozwoju szkolnictwa i rozwoju zawodowego. 

Jedną z form prezentacji oferty pomocy naukowych jest Salon Innowacyjnej Szkoły. Wśród wystawców znajdują się firmy mające w swojej ofercie materiały, środki i pomoce dydaktyczne - ze szczególnym naciskiem, na ofertę programów komputerowych oraz multimedialnego wyposażenia pracowni szkolnych. Dopełnieniem Salonu Innowacyjnej Szkoły jest konferencja „Technologie informacyjne wspierające kreatywność ucznia i nauczyciela” oraz „Internet – korzyści i zagrożenia oraz prawa autorskie” organizowane przy współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Do udziału w spotkaniach zapraszamy kadry zarządzające szkołami, nauczycieli oraz osoby zainteresowane tematyką.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia nowością będzie Strefa Kariery,  która tworzy szanse na nawiązanie współpracy na linii: osoby poszukujące praktyk, staży oraz pracy – a pracodawcy. Wizyta na targach umożliwi nawiązanie bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami, a także wskaże możliwości jakie czekają na uczniów podczas nauki w szkołach ponadgimnazjalnych i uczelniach, które ściśle współpracują z największymi firmami z regionu.  W Strefie udział wezmą firmy
i instytucje które proponują programy praktyk oraz współpracują ze szkołami zawodowymi w celu wykształcenia przyszłych, potencjalnych pracowników posiadających bardzo konkretne umiejętności.
Strefa Kariery obejmuje dwa komplementarne działania mające na celu pobudzenie współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi oraz zaprezentowanie młodzieży, które kierunki kształcenia zapewnią im ciekawe miejsca pracy w przyszłości. Dopełnieniem Strefy Kariery będzie konferencja pt. „Współdziałanie szkół zawodowych z otoczeniem edukacyjnym - dobre praktyki”. Poszerzając ofertę targów o prezentacje pracodawców, MTŁ wspiera działania Łodzi i regionu zamierzające ku aktywizacji zawodowej młodych mieszkańców, i w konsekwencji obniżeniu stopy bezrobocia. Nieodzownym elementem Łódzkich Targów Edukacyjnych są punkty doradztwa zawodowego, w których specjaliści przeprowadzać będą testy predyspozycji zawodowych.

Po raz pierwszy do dyspozycji gości oddana zostanie Strefy Kreatywności przez Zabawę, której patronem branżowym jest Stowarzyszenie MENSA Polska. Wystawcami Strefy będą centra nauki, planetaria, eksperymentaria oraz instytucje szkoleniowe. 

Jubileuszowa edycja obfituje w mnóstwo ciekawych i nowych wydarzeń. Jednym z nich będzie cykl spotkań pod nazwą „Wielka Lekcja…”. Ideą „Wielkich Lekcji…” jest zaciekawianie i zaszczepienie u młodzieży zainteresowania nauką oraz pokazanie, że nauka  możeW tym roku zostaną przeprowadzone lekcje z Matematyki, Geografii, Chemii, Ekologii i WFu.

W Wielkiej Lekcji Matematyki mogą uczestniczyć uczniowie klas maturalnych, a poprowadzi ją Dariusz Kulma - Nauczyciel Roku 2008. Uczniowie w trakcie lekcji dowiedzą się jak należy się przygotowywać do pierwszego egzaminu dojrzałości.
Do udziału w pozostałych lekcjach: geografii, chemii, ekologii i WFu organizator zaprasza uczniów zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i średnich. Podczas Wielkiej Lekcji Geografii uczniowie będą mieli szansę  zwiedzać świat i poznawać ciekawe miejsca razem ze znanym himalaistą Piotrem Pustelnikiem. Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania-Łódź oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi poprowadzą Wielką Lekcję Ekologii, w trakcie której opowiedzą o zagrożeniu jakie niesie za sobą brak segregacji śmieci. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się również Wielka Lekcja Chemii, którą poprowadzą studenci z Koło Naukowego POLIMER Politechniki Łódzkiej. W trakcie lekcji młodzież dowie się, że chemia może być zarówno efektywna i efektowna.

2 marca odbędzie się Wielka Lekcja WFu, w której udział weźmie ponad 300 uczniów. Zajęcia ruchowe poprowadzą m.in.:  Elżbieta Nowak – koszykówka, Marek Plago - lekkoatletyka, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk – pływanie, Jacek Włuka – gimnastyka sportowa,  Jarosław Ciemieniewski – judo. W ramach lekcji odbędą się także warsztaty na temat motywacji w sporcie, które przeprowadzi psycholog Anna Piaseczna.

Po raz drugi w ramach imprez towarzyszących zorganizowany będzie bieg eduRun. Druga edycja biegu odbędzie się 3 marca 2017 r. na terenie parkingu MOSIR oraz Parku im. Ks. M. Klepacza. Uczestnicy rywalizować będą na dystansie 1 mili. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody niespodzianki. Ideą biegu jest zachęcenie młodzieży do prowadzenia zdrowego
i sportowego trybu życia oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. eduRun wpisuje się również w szerszą akcję przeciwdziałania niepokojącemu trendowi masowych zwolnień z zajęć wychowania fizycznego pod nazwą „Mój przyjaciel WF”. Do udziału zapraszamy uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz wszystkich miłośników biegania.

Źródło obrazu i tekstu: http://www.targi.lodz.pl/targi/311-xx-lodzkie-targi-edukacyjne/opis/Dodaj swój komentarz


Nick lub imię:

Komentarz:
Przepisz kod z obrazka:
Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Opublikuj


Brak komentarzy
kalendarium imprez
<<     Czerwiec, 2018     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Najbliższe wydarzenia

23.06.2018

24.06.2018
XV Dni Gminy Rozprza
23.06.2018

24.06.2018
XIX DNI Wolborza
22.06.2018

24.06.2018
„Weekend szpiegów”
15.06.2018

24.06.2018
Ogrody w szkle
21.06.2018

01.07.2018
Fotofestiwal 2018 - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi
19.06.2018

08.07.2018
Rower do opowiadania bajek
11.06.2018

18.07.2018
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 - informacja dla podróżujących autokarami
01.05.2018

18.08.2018
"Razem Tworzymy świat" - wystawa lalek w CMW w Łodzi
26.04.2018

26.08.2018
"Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja" - wystawa w CMWŁ
23.06.2018

31.08.2018
Wakacje w Dinoparku

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.polska.travel/pl
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
http://www.translateria.pl
katalog turystyczny 2015